R e k l a m a

Basen w Proszówkach. Będzie audyt – w planach fotowoltaika oraz pompy ciepła

-

Gmina Bochnia nawiązała współpracę z ekspertami z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w ramach projektu SPIN – Małopolskie Centra Transferu Wiedzy. – W ramach tego działania w budynku krytej pływalni w Proszówkach zostanie przeprowadzony pogłębiony audyt technologiczny, na podstawie którego będziemy mogli jeszcze bardziej zracjonalizować zużycie energii i poprawić efektywność energetyczną obiektu – poinformował wójt Marek Bzdek.

Jak przekazał gospodarz gminy, zadanie zostanie sfinansowane ze środków unijnych, a jego wartość to 94 tys. zł.

– Uczestnictwo w projekcie jest o tyle istotne, że w niedalekiej przyszłości planujemy montaż instalacji fotowoltaicznej i pompy ciepła w tym obiekcie, a uzyskanie takich dokumentów jest niezbędne przy realizacji takiego przedsięwzięcia – dodaje Marek Bzdek.

Samorządowiec zwraca również uwagę: – W projekcie mogły brać udział jedynie podmioty będące przedsiębiorcami. Dzięki zmianie formy prowadzenia Krytej Pływalni w Proszówkach z jednostki budżetowej na spółkę prawa handlowego czyli Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Bochnia Sp. z oo. mogliśmy skorzystać z tego programu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc