R e k l a m a

Brzesko. Fałszywy prokurator oszukał 72-latka. Senior stracił 20 tys. złotych

-

W Brzesku ponownie zaatakowali oszuści działający metodą „na prokuratora i policjanta”. 72-latek, przekonany, że ratuje swoje oszczędności, wysłał przelewem ponad 20 tys. złotych.

6 marca 72-letni mieszkaniec Brzeska odebrał telefon od mężczyzny podającego się za „prokuratora”, który przekazał mu, że jego pieniądze są zagrożone. Zmyśloną historię potwierdził drugi z mężczyzn podający się za „policjanta”. Obaj przekonali seniora do wypłaty środków z banku oraz dokonania przelewu na podane przez nich dane. Dzięki temu jego oszczędności miały być „bezpieczne”. Tymczasem 72-latek stracił ponad 20 tys. złotych. Kiedy zorientował się, że został oszukany i jego pieniądze przepadły, zgłosił sprawę policjantom z Brzeska.


Pamiętajmy, że w przypadku osób, które telefonicznie podają się za policjantów bądź członków rodziny lub proszą o przekazanie danych osobowych, bankowych lub pieniędzy przez osoby pośredniczące, należy każdorazowo najpierw weryfikować uzyskane przez telefon informacje. Do kontaktu należy wykorzystywać wyłącznie znane nam  numery telefonów, a nie numery podane przez osobę dzwoniącą. W sytuacjach budzących wątpliwość i uzasadniających podejrzenie oszustwa należy natychmiast powiadomić najbliższą jednostkę Policji lub dzwonić na numer alarmowy 112.

Apelujemy, zwłaszcza do osób młodych – informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o przekazanie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2024