R e k l a m a

🔸 Coraz więcej kobiet w FM Logistic – trwa rekrutacja do magazynu w Niepołomicach

Załadunek samochodów ciężarowych, rozmieszczanie towarów w magazynie czy obsługa wózków widłowych – wciąż wiele osób postrzega te czynności jako typowe dla mężczyzn. Tymczasem w FM Logistic pracuje coraz więcej kobiet, które obalają ten mit.

Katarzyna Mikosińska, zanim została operatorką wózka widłowego, pracowała w sklepie spożywczym i jako przedstawicielka handlowa. Zatrudnienie w magazynie FM Logistic było dla niej dużą zmianą, ale zależało jej na stabilnej pracy blisko domu. „Na początku byłam w szoku, bo to jest ogromna hala i mnóstwo ludzi, ale zobaczyłam, że pracują tu inne dziewczyny i obiecałam sobie, że ja też się nauczę jeździć wózkami widłowymi”.

Jak postanowiła, tak zrobiła, bo od tego czasu minęło już 15 lat i dzisiaj Katarzyna obsługuje nawet retrak, czyli wózek wysokiego składowania, co wymagało od niej zdobycia dodatkowych uprawnień i zdania testu porównywalnego do prawa jazdy. „Prowadzenie retraka to jest mój sukces, z którego jestem bardzo dumna. Jestem drobną kobietą, a pracuję na równi z mężczyznami i obalam stereotyp, że to praca typowo dla nich. Pamiętam o tym zawsze, kiedy wsiadam do tego wózka” – mówi z dumą Katarzyna. 

Wytrwałość przede wszystkim

Magdalena Chudzińska z kolei zaczęła pracę w FM Logistic na innym stanowisku, ale szybko uznała, że chce się sprawdzić jako operatorka wózka widłowego. Okazało się, że jest w tym tak dobra, że teraz zastępuje szefa ekipy i podobnie jak Katarzyna, obsługuje retrak. Mimo dzisiejszych sukcesów również przyznaje, że początki wcale nie należały do najłatwiejszych, ale nie poddała się! „Pamiętam, kiedy pierwszy raz zobaczyłam, jak chłopaki wstawiają palety na wysokości 11 metrów. Wtedy to było dla mnie przerażające, a teraz to moja codzienność. Musiałam być wytrwała, bo czasami robi się coś po kilka razy i nie wychodzi, ale w końcu, kiedy się uda, to jest ogromna radość” – wspomina po latach.

Z obsługą wózka widłowego jest jak z jazdą samochodem

Chociaż w FM Logistic kobieta pracująca przy załadowywaniu samochodu ciężarowego nie jest rzadkim widokiem, to Magda przyznaje, że zdarzają się osoby zdziwione tym faktem. „Przyjeżdża kierowca tira i jest zaskoczony, że kobieta będzie mu załadowywać samochód. A tu rach ciach i gotowe! Ludzie też czasami nie dowierzają i pytają, jak to kobieta w takiej pracy. A ja tłumaczę, że z obsługą wózka widłowego jest jak z jazdą samochodem – im więcej się jeździ, tym człowiek nabiera większej wprawy i śmiałości” – wyjaśnia Magda. 

Ty też możesz dołączyć do zespołu FM Logistic!

Historie Katarzyny i Magdaleny pokazują, że kobiety też mogą się spełniać, pracując w magazynach. Panie wystąpiły w kampanii FM Logistic „Tak pracują #Zawodowcy” między innymi dlatego, żeby obalać stereotypy i zachęcać inne kobiety do rozwoju w tej przyszłościowej branży, jaką jest logistyka. Dziś wiemy już, że te działania przyniosły efekty i coraz więcej pań aplikuje do pracy w magazynach. 

Chcesz tak jak Magda i Katarzyna mieć stabilne zatrudnienie w przyszłościowej branży? Aplikuj do FM Logistic w Niepołomicach przez stronę: https://wmagazyniefm.pl/niepolomice/ lub zadzwoń: +48 510 570 850. 

Najnowsze materiały Partnerów