Koszykówka. Zwycięska „trójka” Zuchory i derby Małopolski dla Contimax MOSiR

-

Po zaciętym meczu bochnianki odniosły w niedzielę swoje 17. zwycięstwo w sezonie, pokonując na wyjeździe AZS Politechnikę Koronę Kraków różnicą 2 punktów. Decydującą o wygranej i ustalającą wynik spotkania „trójkę” rzuciła na 44 sek. przed końcową syreną Małgorzata Zuchora.

Po dwóch pierwszych kwartach ekipa z Bochni miała nieznaczną przewagę, ale w trzeciej części gry gospodynie odrobiły straty i objęły prowadzenie, by w czwartej odskoczyć nawet na 7 punktów (69:62). Bochnianki jednak ani myślały odpuścić i mozolnie goniły wynik, ostatecznie rozstrzygając spotkanie na swoją korzyść w ostatniej minucie.

Decydujące trafienie było dziełem Małgorzaty Zuchory (w sumie w meczu 11 pkt). 28-letnia zawodniczka w barwach Contimax MOSiR występuje od tego sezonu, do Bochni trafiła z… AZS Politechniki Korony Kraków. Jest najlepiej rzucającą „trójki” w bocheńskim zespole – ma ich na koncie już 49, co jest 5. najlepszym osiągnięciem w trwających rozgrywkach 1. ligi kobiet.

Po rozegraniu 22 spotkań zespół z Bochni ma świetny bilans 17-5 i zajmuje 3. miejsce w tabeli. A już za tydzień u siebie w meczu na szczycie zmierzy się z wiceliderem – MUKS Poznań. Warto zarezerwować termin i pojawić się na trybunach!

AZS Politechnika Korona Kraków – Contimax MOSiR Bochnia 73:75 (20:21, 22:24, 20:15, 11:15)

AZS PK: Woźniak 24, Ławicka 20, Mazur 13, Kuras 9, Popiół 2 oraz Kopiec 5, Dolenc 0, Rogalska 0.

Contimax MOSiR: Krawiec 18, Kocaj 16, Szkop 12, Zuchora 11, Plucińska 6 oraz Grabska 8, Malinowska 4, Rak 0.