R e k l a m a

Wojewoda wezwie gminy i powiaty by uczciły Jana Pawła II specjalną uchwałą

-

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita zapowiedział, że wystosuje do wszystkich 182 włodarzy małopolskich miast i gmin oraz starostów apel o uczczenie Jana Pawła II specjalną uchwałą.

I takiej inicjatywie wojewoda poinformował w poniedziałek podczas wizyty roboczej w Wadowicach, gdzie w sali Starostwa Powiatowego podpisane zostały umowy potwierdzające dofinansowanie do remontów w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Ma to być nasze wspólne świadectwo, że nie zgadzamy się na niszczenie świętości, na fałszywe oskarżenia i próby dezawuowania nauczania pochodzącego z Małopolski największego z rodu Polaków – wyjaśnił Łukasz Kmita. – Zamierzam poprosić zarówno wójtów, burmistrzów, starostów, jak i państwa radnych o podjęcie tej inicjatywy. Wiemy, jak ogromny wkład miał Jan Paweł II w powstanie „Solidarności”, jakie zasługi ma w przemianach demokratycznych w naszym kraju. Jego nauczanie dodawało Polakom nadziei w czasach próby – w czasach głębokiego komunizmu w Polsce. Dziś jesteśmy winni stanąć po stronie prawdy i opowiedzieć się za tym, aby nie deptano pamięci o naszym wielkim Papieżu – podkreślił wojewoda.

Tego samego na budynku Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie został powieszony specjalny baner z wizerunkiem Papieża i hasłem: „Pamiętamy, Kochamy, Będziemy Bronić. Święty Janie Pawle II – módl się za nami”.

Jak przekazały służby prasowe wojewody, baner został sfinansowany ze środków własnych Łukasza Kmity.

Podczas dzisiejszej wizyty w Wadowicach wojewoda małopolski Łukasz Kmita poprosił parlamentarzystów i samorządowców o wspólne złożenie kwiatów przed pomnikiem Świętego Jana Pawła II.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc