R e k l a m a

🔸 Jak wysłać paczkę kurierem?

Fot. Freepik.com

Coraz większa część naszego społeczeństwa robi zakupy w internecie. Wystarczy, że ktoś raz z powodzeniem zrealizuje jedną transakcję i błyskawicznie na swoim koncie ma kolejne.

Równie często decydujemy się na sprzedaż nieużywanych przez nas ubrań, zabawek dla dzieci, płyt, czy książek właśnie za pośrednictwem sieci. Przed pierwszą wysyłką wielu z nas ma jednak problem, jak zapakować paczkę i nadać ją kurierem.

Zalety wysyłki kurierskiej

Jeszcze do niedawna najpopularniejsze było wysyłanie paczek pocztą. Dziś to wysyłka kurierska cieszy się zdecydowanie największą popularnością. Dlaczego? Bo dzięki niej paczka w błyskawiczny sposób trafia do adresata – trwa to o wiele krócej niż w przypadku korzystania z poczty. Poza tym firmy kurierskie mają niezwykle konkurencyjne ceny – na dodatek, jeśli zdecydujemy się na stałą współpracę, możemy liczyć na dodatkowe zniżki i jeszcze bardziej atrakcyjne stawki. Wysyłając paczkę kurierem mamy również pewność, że jest ona bezpieczna na każdym etapie podróży. To bardzo ważne – szczególnie, gdy wysyłamy delikatne przedmioty takie, jak szkło, smartfony, komputery, czy inny szeroko pojęty sprzęt RTV. Ponadto bez najmniejszego problemu możemy śledzić losy przesyłki na stronach internetowych. Na dodatek oszczędzamy czas – wiele firm odbierze od nas paczkę o umówionej porze. Nie musimy więc stać w długiej kolejce na poczcie. Poza tym nie musimy się ograniczać wyłącznie do wysyłki krajowej – z powodzeniem możemy przekazywać przesyłki za granicę.

To proste

Jak wysyłać kurierem? Najprostszym sposobem jest skorzystanie z internetu i wypełnienie odpowiedniego formularza. Wypełnienie etykiety nadawczej zajmie zaledwie kilka chwil – można to zrobić w domu, w pracy, w parku… gdziekolwiek. Na podstawie wagi i wymiarów paczki, otrzymujemy wycenę. Następnie podajemy dane nadawcy oraz odbiorcy – należy je dokładnie zweryfikować. Kolejnym krokiem jest potwierdzenie całego zlecenia i dokonanie płatności. W zdecydowanej większości przypadków wpłata jest automatyczne i natychmiast jest zaksięgowana. W efekcie zamówienie kuriera trwa dosłownie kilka minut – jest bardzo proste i wygodne. Oczywiście jest też druga opcja – można dokonać telefonicznego zgłoszenia i w ten sposób zamówić określoną usługę. Kurierzy przyjeżdżają pod wskazany adres i odbierają od nas przesyłkę. I w ten oto sposób rusza ona w podróż do swojego nowego właściciela. A co jeśli kurier nie zastanie go w domu? Podejmie kolejną próbę doręczenia następnego dnia lub za zgodą odbiorcy przekaże ją do najbliższego punktu odbioru paczek.

Ważne, aby przesyłkę dokładnie opisać – musi ona zawierać pełne dane adresowe nadawcy i odbiorcy. Przesłane przedmioty powinniśmy zapakować w taki sposób, aby były zabezpieczone przed uszkodzeniem i dotarły do odbiorcy w nienaruszonym stanie. Opakowanie musi być więc mocne, wytrzymałe i oczywiście dostosowane do zawartości przesyłki. Puste przestrzenie koniecznie należy czymś wypełnić – można sięgnąć po folię bąbelkową czy styropian. Jeśli będziemy przestrzegać wszystkich zasad – dobrze zaadresujemy paczkę i odpowiednio ją zapakujemy to z pewnością za pośrednictwem kuriera dotrze do odbiorcy w nienaruszonym stanie.

Najnowsze materiały Partnerów