Posłanka Urszula Augustyn pozwie do sądu Józefę Szczurek-Żelazko

-

Reprezentująca nasz okręg wyborczy posłanka Urszula Augustyn z Platformy Obywatelskiej zapowiedziała pozwanie do sądu innej parlamentarzystki z regionu – Józefy Szczurek-Żelazko z PiS. Chodzi o publiczną wypowiedź, w której szefowa PiS w okręgu „Bochnia” mówiąc o „czynach pedofilskich” stwierdziła m.in., że „Platforma Obywatelska w swoich szeregach ma wiele takich osób” oraz że takie przypadki są ukrywane.

Urszula Augustyn gościła w środę wieczorem na antenie radia TOK FM. Prowadząca audycję Karolina Lewicka zaczęła rozmowę od tematu, który tego dnia opisał portal gazeta.pl – ujawnienia treści jednego z ostatnich tzw. „przekazów dnia” dla polityków PiS, dotyczącego sprawy tragicznie zmarłego 16-letniego syna posłanki PO ze Szczecina. Według tych przywołanych w audycji instrukcji, politycy PiS w wystąpieniach publicznych mają przekonywać, że „Platforma uznała, że najlepszą metodą odwrócenia uwagi od afery pedofilskiej w ich środowisku politycznym jest atak na kościół” oraz mają zastanawiać się, czy może potrzebne są jakieś rozwiązania systemowe, aby „weryfikować współpracowników w Platformie pod kątem skłonności pedofilskich”.

– Ktoś tu się na głowy pozamieniał, naprawdę… (…) Trudno mi znaleźć jakieś łagodne, spokojne określenie tego, w jaki sposób wybrali sobie ten przekaz dnia. Myślę, że tu nie ma innego wyjścia i to po prostu pójdzie w stronę pozwów sądowych – stwierdziła Urszula Augustyn, po czym dodała: – Ponieważ jedna z moich „koleżanek z regionu” jeśli tak to mogę ładnie nazwać, była „uprzejma” właśnie takie zdanie też wygłosić publicznie, to ja po prostu przygotowuję dla niej pozew sądowy. Najpierw wezwanie do tego, żeby się opamiętała i wycofała z tych słów, a potem po prostu pójdziemy do sądu.

Co powiedziała Józefa Szczurek-Żelazko?

Na antenie TOK FM nazwisko parlamentarzystki PiS co prawda nie padło, ale Czytelnicy Bochnianin.pl łatwo się domyślą, że chodzi o Józefę Szczurek-Żelazko (Urszula Augustyn potwierdziła to zresztą potem w rozmowie z naszą redakcją). Jak relacjonowaliśmy, kierująca strukturami PiS w okręgu „Bochnia” parlamentarzystka tydzień wcześniej w Telewizji Republika komentując wydarzenia ze Szczecina stwierdziła, że „pierwszym krokiem do tej tragedii, były te czyny pedofilskie (…) i niestety Platforma Obywatelska w swoich szeregach ma wiele takich osób„, a dopytywana czy ma na myśli osoby, które według niej ukrywały takie przypadki, dorzuciła jeszcze: „Ukrywały, wiemy, że ukrywały, ale też coraz częściej w przestrzeni medialnej pojawiają się komentarze na temat takich osób, które gdzieś tam pełnią funkcje publiczne, czy w radach miast, czy też działają w otoczeniu polityków Platformy”.

„Musimy wreszcie powiedzieć stop”

W dalszej części rozmowy w studiu TOK FM Urszula Augustyn pytana była jeszcze o przypisywanie politykom PO działań eskalujących złe emocje w polityce. Posłanka tak oceniła postępowanie polityków PiS:

Jeżeli myślą, że stojąc na baczność i trzymając wysoko nad głową portret papieża spowodują, że przestaną być sprawcami podziałów, które przez ostatnie prawie 8 lat sukcesywnie i bardzo skutecznie w naszym państwie dokonywali, no to tak niestety nie będzie. Bardzo liczę na to, że opinia publiczna, że społeczeństwo też ma już dość tego jątrzenia, dość tego zakłamania. (…) Musimy wreszcie powiedzieć stop. Ja uważam, że to co się dzieje w tej chwili jest naprawdę blisko tej granicy, której przekroczyć nam nie wolno i naprawdę o takie opamiętanie powinno się apelować do posłów PiS-u – podkreśliła Urszula Augustyn.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023