R e k l a m a

Narkotyki. Policjanci z Bochni zatrzymali 33-latka z Brzeska i jego partnerkę

-

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni zatrzymali poszukiwanego listem gończym 33-latka z powiatu brzeskiego. Funkcjonariusze zatrzymali go w momencie, w którym kierował samochodem – mimo orzeczonego dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów. Policjanci znaleźli przy nim i w miejscu jego pobytu znaczne ilości narkotyków. Oprócz 33-latka za posiadanie narkotyków zatrzymana została również jego 27-letnia partnerka.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni prowadzili w ostatnim czasie działania mające na celu ustalenie miejsca pobytu 33-latka z powiatu brzeskiego. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Wieliczce. Zgodnie z wydanym wyrokiem miał do odbycia karę 6 miesięcy pozbawienia wolności za ponownie popełnione przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego. Dodatkowo zarządzenie w celu jego zatrzymania wydał również Sąd Rejonowy w Bochni, którego decyzją mężczyzna miał do odsiadki kolejne 1,5 roku za przestępstwa narkotykowe.

W środę (tj. 15 marca br.) w godzinach wieczornych bocheńscy kryminalni podjęli działania, których celem było zatrzymanie 33-latka. Funkcjonariusze udali się na teren powiatu brzeskiego, pod wytypowany wcześniej możliwy adres przebywania mężczyzny. Kryminalni prowadzili obserwację budynku i tuż przed godziną 21 zauważyli wyjeżdżające z tej posesji osobowe Audi, które według ich informacji ma być użytkowane przez poszukiwanego. Policjanci zatrzymali pojazd i sprawdzili tożsamość jego kierowcy. W policyjnym systemie potwierdzili, że jest to poszukiwany listem gończym 33-latek. Podczas weryfikacji ustalono również, że mieszkaniec powiatu brzeskiego posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Wieliczce.

Mężczyzna został zatrzymany. Kryminalni ujawnili przy nim narkotyki. Z uwagi na podejrzenie posiadania kolejnych środków odurzających, dokonano następnie sprawdzenia miejsca jego pobytu. Tam policjanci zabezpieczyli kolejne środki narkotyczne oraz zatrzymali 27-letnią partnerkę mężczyzny, u której również znaleziono niedozwolone substancje. Wszystkie znalezione narkotyki zostały następnie sprawdzone testerem narkotykowym. Wynik potwierdził, że badane substancje to amfetamina i mefedron. Kryminalni Komendy Powiatowej Policji w Bochni w trakcie tego działania zabezpieczyli łącznie prawie 400 gramów amfetaminy i prawie 8 gramów mefedronu.

33-latkowi z powiatu brzeskiego za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara więzienia, wynosząca od 3 miesięcy do 5 lat. Na mężczyznę czekają również już wydane wyroki Sądów w Bochni i Wieliczce – łącznie ponad 2 lata pozbawienia wolności.

Zarówno 33-latek jak i 27-latka z powiatu brzeskiego odpowiedzą również za posiadanie środków odurzających lub psychotropowych, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności lub w przypadku znacznej ilości tych środków od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc