R e k l a m a

Tłumy na promocji książki Janusza Paproty pt. „Bochnia i Ziemia Bocheńska. Podróż przez dzieje” – ZDJĘCIA

-

Dużym zainteresowaniem cieszyła się czwartkowa premierowa promocja książki Janusza Paproty pt. „Bochnia i Ziemia Bocheńska. Podróż przez dzieje”. Podczas spotkania w Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni można było kupić książkę i zdobyć wpis autora.

Jak możemy przeczytać na okładce tego obszernego dzieła (ponad 600 stron), książka powstała z pasji i szacunku do historii – zwłaszcza historii lokalnej. Jej autorem jest znany bocheński historyk Janusz Paprota, który od dwudziestu lat z sukcesem popularyzuje wiedzę o dziejach Bocheńszczyzny na portalu Historia Ziemi Bocheńskiej. Dzieło jest pierwszym od ponad 40 lat tak bogatym kompendium wiedzy o historii Bochni i ziemi bocheńskiej. I choć publikacja nie ma charakteru monografii, lecz jest subiektywnym wyborem tematyki od pradziejów do współczesności, to ilość i różnorodność przedstawionych tu zagadnień odbiega od standardowej zawartości książki historycznej.

W przeciwieństwie do wydanej w 1980 roku monografii pod red. Feliksa Kiryka i Zygmunta Ruty zatytułowanej „Bochnia. Dzieje miasta i regionu”, autor oraz wydawca postanowili tym razem stworzyć książkę poświęconą dziejom Bocheńszczyzny nie w formie trudnego, nieprzystępnego dzieła naukowego lecz popularnonaukowego, przeznaczonego dla możliwie szerokiego grona czytelników. Historia Bochni i regionu jest tu pokazana barwnie i ciekawie, bez nadmiernego aparatu naukowego, ale w oparciu o szeroką i rzetelną bazę źródłową. Książka napisana jest z lekkością i polotem, który nie zawsze towarzyszy dziełom historycznym. Jej lektura wciąga, a atrakcyjna szata graficzna czyni ją jeszcze przyjemniejszą.

Wydanie książki zbiegło się z jubileuszem 770-lecia lokacji Bochni i stanie się zapewne jednym z ważniejszych wydarzeń obchodów jubileuszowych.

Na czwartkowym spotkaniu promocyjnym w Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni można było nie tylko posłuchać autora opowiadającego o pracy nad książką, ale też kupić książkę w promocyjnej cenie i zdobyć dedykację autora.

W sprzedaży książka jest dostępna od piątku 17 marca. Można ją nabyć m.in. w galerii Kopalnia Sztuki Bochnia (Rynek 16), Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni oraz w księgarni internetowej Wydawnictwa Regis.

Więcej szczegółów o publikacji można znaleźć na stronie internetowej Wydawnictwa Regis. Na zachętę wydawnictwo udostępniło tam również jeden pełny artykuł. Można go przeczytać w zakładce aktualności (https://www.wydawnictwo-regis.pl/aktualnosci/).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia