Jerzy Lysy: „Świętość Jana Pawła II broni się sama, bez pomocy apeli”

-

Radni klubu Bocheńska Wspólnota Samorządowa bardzo sceptycznie podchodzą do pomysłu głosowania przez Radę Miasta Bochni apelu w sprawie obrony dobrego imienia Jana Pawła II. Uważają m.in. że „rady miast i gmin nie są właściwymi gremiami do dyskutowania o świętości ludzi wyniesionych na ołtarze”.

Na dzisiejszy wieczór burmistrz Bochni zaprosił do swojego gabinetu przewodniczącego rady oraz przewodniczących klubów radnych, aby uzgodnić ostateczną wersję apelu (jego projekt przygotowali radni PiS), który rada miałaby przyjąć na najbliższym posiedzeniu.

Szef klubu Bocheńska Wspólnota Samorządowa Jerzy Lysy poinformował jednak, że – po uzgodnieniu z kolegami (Januszem Możdżeniem i Damianem Słoniną) – na spotkanie się nie wybierze. W upublicznionej informacji przesłanej do Stefana Kolawińskiego przedstawił powody: „Jako praktykujący katolicy uważamy, że świętość Jana Pawła II broni się sama”.

Przedstawiciele BWS podkreślają też: – Zasługi Karola Wojtyły dla Polski oraz dla Kościoła są tak wielkie, że żadna krytyczna audycja telewizyjna ani artykuł prasowy nie stanowi realnego zagrożenia dla jego pozycji w historii Polski i świata. Natomiast mieszanie religii z polityką samorządowa na kilka miesięcy przed wyborami pachnie koniunkturalizmem, przed którym przestrzegamy Koleżanki i Kolegów Samorządowców. 


Szanowny Pan 
Stefan Kolawiński
Burmistrz Miasta Bochnia

W odpowiedzi na Pana zaproszenie  z dn. 27.03.2023 w sprawie ustalenia treści apelu dot. obrony świętości św.  Karola Wojtyły – Jana Pawła II, uprzejmie informuję, po uzgodnieniu z pozostałymi Radnymi, tworzącymi klub Bocheńska Wspólnota Samorządowa (Janusz Możdżeń, Damian Słonina), że nie wezmę udziału w tym spotkaniu. 

Uważamy, że rady miast i gmin nie są właściwymi gremiami do dyskutowania o świętości ludzi wyniesionych na ołtarze. Jako praktykujący katolicy uważamy, że świętość Jana Pawła II broni się sama, bez pomocy apeli  wojewodów lub  partyjnych klubów radnych jak np. wyszczególniony przez Pana w zaproszeniu Klub Radnych PIS.

Zasługi Karola Wojtyły dla Polski oraz dla Kościoła są tak wielkie, że żadna krytyczna audycja telewizyjna ani artykuł prasowy nie stanowi realnego zagrożenia dla jego pozycji w historii Polski i świata.

Natomiast mieszanie religii z polityką samorządowa na kilka miesięcy przed wyborami pachnie koniunkturalizmem, przed którym przestrzegamy Koleżanki i Kolegów Samorządowców. 

Z poważaniem 
Jerzy Lysy w imieniu własnym oraz radnych Janusza Możdżenia i Damiana Słoniny.
Bochnia, 28.03.2023


Zobacz: Radni Bochni też staną w obronie Jana Pawła II? Jest już projekt apelu

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

maj, 2023