R e k l a m a

Bochnia. Godziny otwarcia tężni solankowej jednak nie będą skrócone

-

Władze Bochni wycofały się z kontrowersyjnego pomysłu skrócenia godzin otwarcia tężni solankowej przy Plantach Salinarnych. Projekt uchwały, który zakładał zmianę godzin otwarcia z 10:00-21:30 na 11:00-20:00, zdjęto z porządku obrad czwartkowej sesji Rady Miasta.

Przypomnijmy, że w projekcie uchwały przygotowanej na marcową sesję Rady Miasta Bochnia napisano, że tężnia solankowa ma być otwarta od kwietnia do listopada w godz. 11:00-20:00 (z wyłączeniem świąt). Wprowadzenie nowego regulaminu oznaczałoby skrócenie godzin otwarcia obiektu o 2 godz. 30 min., bo w poprzednich latach tężnia była otwarta w godz. 10:00-21:30.

O pomyśle skrócenia godzin otwarcia tężni pisaliśmy TUTAJ.

Powodem tej zmiany miały być oszczędności – zamiast 2,5 etatu miały być 2 etaty do obsługi obiektu. – „Zmiana okresu i godzin korzystania z obiektu wynika z faktu rosnących kosztów bieżącego utrzymania obiektu oraz konieczności redukcji pracowników obsługi tężni o ½ etatu” – wyjaśniono w uzasadnieniu do projektu uchwały.

Dokument ściągnięto jednak z porządku obrad czwartkowej sesji, po wniosku złożonym przez burmistrza.

Zostajemy przy obecnie obowiązującym regulaminie. Po dogłębnych analizach – głównie z panią skarbnik, bo nie ukrywam, że chodziło o oszczędności – doszliśmy do wniosku, że damy radę bez zmian, więc zostanie tak jak jest, czyli 2,5 etatu – powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl Stefan Kolawiński, burmistrz Bochni.

Tegoroczne otwarcie tężni solankowej w Bochni planowane jest na połowę kwietnia (weekend po świętach). Przynajmniej przez trzy lata wstęp do tężni będzie bezpłatny (wyjątkiem jest drobna opłata za wstęp do komory inhalacyjnej).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc