R e k l a m a

Nowy Wiśnicz. Aresztowany 44-latek zmarł w celi. Sprawę bada prokuratura

-

Prokuratura Rejonowa w Bochni bada sprawę śmierci 44-letniego mężczyzny, który jako tymczasowo aresztowany przebywał w Zakładzie Karnym w Nowym Wiśniczu – informuje portal WP.pl.

Wirtualna Polska opisuje tę sprawę w bardzo obszernym reportażu opublikowanym w miniony czwartek. Z tekstu dziennikarza Pawła Figurskiego wynika, że mieszkaniec powiatu wielickiego, który zajmował się drobną deweloperką, został zatrzymany 9 grudnia 2022 roku. Prokuratura postawiła mu zarzut pobicia dwa dni wcześniej dłużnika – nierzetelnemu podwykonawcy, który miał zrobić wylewki, ale po wzięciu 19 tys. zł zaliczki zniknął, mężczyzna postanowił sam wymierzyć sprawiedliwość.

Jak opisuje WP.pl, sąd uznał, że na wolności sprawca może mataczyć, więc zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące (a na początku marca na kolejne trzy) – tak 44-latek trafił do Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu.

Mężczyzna cierpiał na dyskopatię oraz zwyrodnienie stawów i kręgosłupa – jego stan miał się mocno pogorszyć w czasie przebywania w areszcie, w połowie lutego. Z relacji wynika, że o bólach sprawiających nadzwyczajne cierpienie miał być informowany dyrektor ZK, prawnicy przedstawiali potwierdzającą zły stan zdrowia dokumentację medyczną sądowi i prokuraturze, ale uchylenie aresztu nie nastąpiło, bo wskazywano m.in., że w zakładzie karnym wszyscy osadzeni podlegają całodobowej opiece medycznej.

W sobotę 18 marca oddziałowy po wejściu do celi 44-latka stwierdził brak oznak życia mężczyzny. Rzeczniczka ZK w Nowym Wiśniczu relacjonuje, że natychmiast przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz równolegle wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego. Niestety mężczyzna zmarł.

Jak informuje WP.pl, sprawę śmierci aresztowanego bada Prokuratura Rejonowa w Bochni, która wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Postępowanie prowadzone jest „w sprawie”, nikomu nie przedstawiono zarzutów. – Własne postępowanie prowadzi również Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Krakowie – czytamy w artykule.

Cały reportaż można przeczytać TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia