R e k l a m a

Kolejna pomoc trafiła do polskich dzieci na Wileńszczyźnie – ZDJĘCIA

-

Dwa samochody wypełnione po dach żywnością, słodyczami, chemią sanitarną i pampersami dotarły z Bochni do Lendwarowa, gdzie od wielu lat jest polska przystań na Litwie.

Kiedy wracamy do naszych domów po zakończeniu akcji pomocy dla polskich dzieci na Wileńszczyźnie zastanawiamy się, czy wszystko zrobiliśmy dobrze, czy można było lepiej. Na pewno tak, można zawsze coś zrobić lepiej, ale patrząc na trudną sytuację polskich rodzin oraz polskich placówek szkolnych na Litwie przed nami dużo pracy – relacjonuje Stanisław Dębosz, organizator akcji.

Z darów, które ofiarowali ludzie dobrego serca, udało się wykonać ok. 200 indywidualnych paczek dla dzieci. Darami obdarowane zostały dzieci w przedszkolu w Kowaliwkach, polskich szkołach w Podborzu, Butrymańcach, Dziwianiszkach. Ostatnim punktem było miejsce, które jest zawsze odwiedzane przez ekipę z Bochni – hospicjum dla dorosłych i dzieci, gdzie czeka polska siostra Michaela Rak, dyrektor tej placówki. Przekazano tam pampersy oraz artykuły medyczne.

Cztery dni, podczas których przejechaliśmy ponad 2 tys. km, były dla nas jak zawsze wielkim wydarzeniem. Rozmowy z naszymi rodakami, które pokazały nam jak trudno żyje się na Kresach chcąc być Polakiem, ale też ogromne podziękowania dla Was wszystkich, którzy pomimo własnych trudności i problemów okazaliście ogromne serca i wspomogliście swoich rodaków – przekazał Stanisław Dębosz.

Dziękuję wszystkim za dar serca, za dary, które będą miłym dodatkiem do Świąt Wielkiej Nocy, dla tych, którzy tego potrzebowali. Dziękuję wszystkim firmom, zakładom pracy oraz osobom prywatnym za dary i pomoc w organizacji wyjazdu. Na koniec dziękuję moim przyjaciołom, którzy poświęcili swój wolny czas na wyjazd. Dziękuję wspaniałemu kierowcy Staszkowi, Grzegorzowi który udostępnił swojego busa i wraz z żoną Kasią i córką Natalią wzięli udział w wyjeździe – powiedział Stanisław Dębosz, dodając: – Dziękuję wszystkim w imieniu obdarowanych oraz swoim własnym.

Do akcji dołączyli: PSG Gazownia w Bochni, Kłaju, PSS Bochnia, UM Bochnia, Szkoła Podstawowa w Dąbrowicy, Nowym Wiśniczu, Krzeczowie, Mikluszowicach, Jodłówce, szkoła podstawowa nr 2, nr 5, nr 7 w Bochni, Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu, I LO w Bochni, Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia