2. runda play-off. Zwycięstwo! Bochnianki są o krok od półfinału

-

Po bardzo dobrym spotkaniu bochnianki pokonały w sobotę na wyjeździe wyżej notowany Grot F&F Automatyka Pabianice 80-72. Podopieczne Małgorzaty Misiuk od historycznego awansu do fazy półfinałowej dzieli już tylko jedno zwycięstwo! Drugi mecz rozegrany zostanie w Hali Widowiskowo Sportowej w Bochni w sobotę 22 kwietnia o godzinie 18:00.

W kilkunastoletniej historii żeńskiej koszykówki w Bochni wiele rzeczy dzieje się po raz pierwszy, a kibice są świadkami historycznych wydarzeń. Kobiecy basket zaczynał od zera, od najmłodszych roczników, dopiero niemal po dekadzie klub wystawił drużynę w 2. lidze, a od trzech sezonów mamy reprezentację w 1. lidze. Obecny sezon jest na tym szczeblu rozgrywek najlepszy – w rundzie zasadniczej Contimax MOSiR zajął 3. miejsce w Grupie B, a potem po raz pierwszy w historii przeszedł pierwszą rundę play-off.

Teraz w ćwierćfinale bochnianki walczą z Grot F&F Automatyka Pabianice – drużyną która w sezonie zasadniczym zajęła 2. miejsce w Grupie A. Do Pabianic po zakończeniu pierwszej części sezonu powędrowało też kilka wyróżnień: trener Piotr Rozwadowski został wybrany Najlepszym Trenerem Grupy A, a dwie zawodniczki zespołu – Natalia Danych i Magdalena Grzelak – zostały wybrane do Najlepszej Piątki sezonu zasadniczego Grupy A.

Ale Bochnia też ma swoje argumenty – przede wszystkim absolutną liderkę i kapitan zespołu Annę Krawiec, która zdobywa dużo punktów i fantastycznie walczy pod tablicami (po sezonie zasadniczym została wybrana do Pierwszej Piątki Grupy B). W sobotę fanka Denisa Rodmana rzuciła aż 23 punkty i miała 17 zbiórek!

Tego dnia zresztą cały zespół zagrał bardzo dobre zawody. Bochnianki prowadziły przez większość spotkania, mając wydarzenia na boisku pod kontrolą i wygrywając ośmioma punktami.

Drugie ćwierćfinałowe spotkanie odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni w sobotę 22 kwietnia o godzinie 18:00. Wsparcie kibiców będzie bardzo pożądane – jedno zwycięstwo dzieli Bochnię od historycznego awansu do półfinału!


Grot F&F Automatyka Pabianice – Contimax MOSiR Bochnia 72-80 (15-16, 15-18, 21-24, 21-22)
Stan rywalizacji: 0-1 dla Contimax MOSIR Bochnia

Contimax MOSIR Bochnia: Anna Krawiec 23 (17zb.), Anita Plucińska 20 (6zb.), Katarzyna Kocaj 14 (8zb., 3bl.), Magdalena Szkop 8 (2×3, 6as.), Małgorzata Zuchora 7 (9as.), Gabriela Rak 6 (2×2), Monika Malinowska 2, Julia Fortuna 0.

Pabianice: Natalia Danych 21, Magdalena Grzelak 18, Pola Kaźmierczak 17, Patrycja Kirsz 8, Aleksandra Rok 8.

Zapis wideo z meczu TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023