Przy szpitalu w Bochni powstanie 35 nowych miejsc parkingowych

-

O 35 miejsc postojowych powiększy się parking przy Szpitalu Powiatowym w Bochni. Ostatnio dyrektor placówki Jarosław Kycia podpisał umowę z Ryszardem Birkowskim, wykonawcą inwestycji. W spotkaniu uczestniczył też starosta bocheński Adam Korta. Prace już ruszyły.

Na nowy parking będzie można wjechać bezpośrednio od strony ulicy Krakowskiej. Projekt przewiduje powstanie 35 miejsc postojowych dla pacjentów.

Nowy parking został pomyślany z myślą o pacjentach SOR, ale też osobach korzystających z Centrum Diagnostyki Obrazowej oraz punktu pobrań – wylicza starosta Adam Korta.

Parking ma być gotowy w ciągu kilku miesięcy (w przetargu etap budowlany określono na „nie dłużej niż 7 miesięcy”). Takie zapewnienia usłyszeli starosta i dyrektor podczas podpisania umowy na realizację tego zadania.

Z dokumentacji przetargowej wynika, że zadanie zostanie wykonane na zasadzie koncesji – wykonawca parkingu pokryje koszty jego budowy, ale później będzie pobierał dla siebie wynagrodzenie z opłat (okres eksploatacji i utrzymania ma wynosić 10 lat). W podobnej formule powstał kiedyś parking po północnej stronie placówki, od ulicy Windakiewicza – tamta umowa już wygasła i parkingiem zarządza szpital.

Nowy parking ma mieć 35 stanowisk, w tym 8 dla osób niepełnosprawnych.

Wykonawcą zadania jest R-BUD Firma Usługowo – Transportowo – Handlowa Ryszard Birkowski Zawada 86, 32-700 Bochnia.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023