R e k l a m a

Gmina Drwinia buduje nowe mieszkania komunalne

-

Gmina Drwinia rozpoczęła budowę nowych mieszkań komunalnych. Obiekty powstają w miejscowości Mikluszowice, będą gotowe za 1,5 roku.

– Budownictwo komunalne ma za zadanie zapewnić mieszkania osobom, które mają niskie dochody i nie stać ich na zakup własnego, bądź najem. Deficyt tego typu lokali występuje w całym kraju, nie inaczej jest w gminie Drwinia – zwracają uwagę gminni urzędnicy.

Umowę z wykonawcą podpisano 29 marca, a dzień później rozpoczęły się prace w terenie. Termin oddania budynków do użytku przewidziany jest na październik 2024 roku.

W ramach zadania mają powstać cztery budynki mieszkalne jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej w stanie „pod klucz” wraz z zagospodarowaniem terenu.

Zgodnie z założeniami, budynki będą przeznaczone dla osób o niskich dochodach, w tym zagrożonych wykluczeniem społecznym w szczególności ze wskazaniem na osoby zamieszkujące tereny po byłych PGR.

Realizacja inwestycji będzie kosztować 2,4 mln zł – gmina może liczyć na wsparcie w wysokości 2 mln zł z rządowego funduszu Polski Ład.

Fot. UG Drwinia
Fot. UG Drwinia

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc