R e k l a m a

Krajowa Odznaka Jakości dla PSP nr 2 w Bochni

-

Uczniowie klas trzecich Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Bochni w miesiącach styczeń-maj 2019 roku uczestniczyli w międzynarodowym projekcie Magic Words. W ramach tego projektu współpracowali (pod czujnym okiem nauczycielki języka angielskiego Pauliny Mikulskiej) ze szkołami w Turcji, Włoszech, Rumunii i Macedonii.

Projekt miał na celu stworzenie możliwości poznawania innych kultur oraz sprawnego komunikowania się z uczniami z innych krajów z wykorzystaniem technologii informatyczno-komunikacyjnych.

– Uczniowie poznali różne programy i aplikacje służące do komunikowania się oraz tworzenia gier językowych, prezentowali partnerom gry planszowe i interaktywne, tworzyli tematyczne projekty, chmury wyrazów, pisali emaile do swoich „magic friends’’ (magicznych przyjaciół), prezentowali tradycyjne polskie dania i bocheńską kopalnię soli – wylicza Paulina Mikulska.

Dzięki współpracy powstał ebook z projektami wszystkich uczniów, wspólny wiersz akrostych oraz nagrania. Członkowie projektu gromadzili też wszystkie materiały w postaci zdjęć i nagrań na specjalnej platformie Twinspace.

Za wszystkie wysiłki uczniowie i nauczyciel prowadzący zostali nagrodzeni prestiżową Krajową Odznaką Jakości eTwinning Quality Label, przyznaną przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji z siedzibą w Warszawie.

Odznaka Jakości jest przyznawana wybitnym projektom eTwinning i wskazuje osiągnięcie określonego krajowego standardu. Praca uczniów PSP nr 2 i podejmowana działania w dziedzinie europejskiej współpracy szkół zostały uznane za szczególnie oryginalne i nowatorskie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia