R e k l a m a

Bochnia. W przedszkolu „Górniczy Kącik” urośnie „Żabi Klon” – ZDJĘCIA

-

Kolejne warsztaty dla przedszkolaków w ramach kampanii #drzewodlaklimatu tym razem odbyły się w Przedszkolu „Górniczy Kącik” nr 3 w Bochni. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się dlaczego drzewa są tak ważne, jak funkcjonują i jak oddychają. Pięciolatki z grupy Żabki wraz ze starostą Adamem Kortą posadziły również w ogrodzie klon, który otrzymał imię Żabi Klon.

Przedszkolaki podczas warsztatów nauczyły się rozpoznawać podstawowe gatunki drzew oraz przypomniały sobie zasady prawidłowego zachowania w lesie. Każdy mógł zobaczyć jak wyglądają nasiona różnych drzew i nauczyć się jak liczyć wiek drzew.

Najważniejszym punktem warsztatów było posadzenie klonu w przedszkolnym ogrodzie. Przedszkolakom pomógł w tym starosta bocheński Adam Korta. Drzewo otrzymało imię Żabi Klon.

To kolejne działania w ramach akcji #drzewodlaklimatu. Chcemy budować pozytywne nawyki wśród najmłodszych, ale również uczyć ich o roli drzew i przyrody w naszym życiu. Takie warsztaty to cenna lekcja dla przedszkolaków — wskazuje Adam Korta.

Warsztaty zostały zorganizowane w ramach realizacji „Projektu zintegrowanego LIFE- IP EKOMAŁOPOLSKA „ Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego”  LIFE-IP EKOMALOPOLSKA / LIFE19 IPC/PL/000005.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc