Zatrzymać Wisłę Kraków. W niedzielę pierwszy mecz półfinałów

-

W niedzielę o godz. 15:00 w Krakowie rozpocznie się pierwszy mecz półfinału pomiędzy miejscową Wisłą, a Contimax MOSiR Bochnia.

W tej rywalizacji wyżej rozstawiona jest Wisła Kraków, która w sezonie zasadniczym wygrała Grupę B (Bochnia zajęła 3. miejsce). To oznacza przywilej gry w roli gospodarza w meczu otwierającym toczącą się do dwóch zwycięstw rywalizację, Wiślaczki zagrają też u siebie w ewentualnym trzecim meczu.

Prowadzona przez trenera Michała Sumarę krakowska drużyna kroczy przez ten sezon od zwycięstwa do zwycięstwa, potknąwszy się zaledwie raz: w sezonie zasadniczym wygrała 23 spotkania przegrywając tylko jeden mecz (z MUKS Poznań), potem w play-off najpierw pokonała 2-0 Isands Wichoś Jelenia Góra, a następnie również 2-0 GTK Gdynia.

Filarami zespołu są Martyna Stasiuk oraz Martyna Jasiulewicz – obie ściągnięte do Krakowa z Zagłębia Sosnowiec (pierwsza w zeszłym sezonie, druga dołączyła do kadry na obecne rozgrywki), z którym to zespołem w sezonie 2020/21 miały okazję grać w Ekstraklasie. Teraz mają pomóc wrócić na najwyższy szczebel rozgrywek Wiśle – i jak na razie realizują ten plan bardzo poprawnie.

W rundzie zasadniczej Wisła dwukrotnie ograła Contimax MOSiR – najpierw w Bochni był wynik 67:76, potem w Krakowie 55:44. Bocheńscy kibice wierzą, że uda się wyrównać rachunki i teraz dwukrotnie wygra drużyna prowadzona przez Małgorzatę Misiuk.

Bochnianki w play-off prezentują się wyśmienicie, notując w decydującej części sezonu zwyżkę formy. Czy to wystarczy na rozpędzone krakowianki?

Terminy spotkań:

1. mecz – niedziela, 30 kwietnia, godz. 15:00
Wisła Kraków – Contimax MOSiR Bochnia

2. mecz – sobota, 6 maja, godz. 15:00
Contimax MOSiR Bochnia – Wisła Kraków

ew. 3 mecz – środa, 10 maja
Wisła Kraków – Contimax MOSiR Bochnia

W drugiej półfinałowej parze rywalizują MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski i MUKS Poznań.


PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023