R e k l a m a

30-latek trzymał narkotyki w sejfie

-

Bocheńscy kryminalni zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu wielickiego, u którego zabezpieczono znaczne ilości środków zabronionych w postaci amfetaminy, kokainy, mefedronu i marihuany. Bocheńska prokuratura postawiła mu już zarzuty, a Sąd Rejonowy w Bochni zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni regularnie prowadzą czynności mające na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej. Podczas ostatnich takich działań, kryminalni ustalili dane personalne i możliwe miejsca przebywania mężczyzny mogącego być w posiadaniu znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze udali się na teren miejscowości z w powiecie wielickim, gdzie pod jednym z adresów miał przebywać wytypowany przez nich mężczyzna. W trakcie obserwacji budynku kryminalni w pewnym momencie zauważyli wychodzącego z jednego z mieszkań mężczyznę. Osoba ta odpowiadała ustalonemu wcześniej wizerunkowi podejrzanego. Policjanci podjęli wobec niego czynności i po wylegitymowaniu potwierdzili jego dane personalne oraz fakt, że jest to poszukiwana przez nich osoba.

Funkcjonariusze z pomocą policjantów z Komisariatu Policji w Gdowie przeszukali mieszkanie, które zajmował 30-letni mieszkaniec powiatu wielickiego. W trakcie działań natrafili na metalowy sejf, do którego klucze miał przy sobie podejrzany. Po otwarciu sejfu funkcjonariusze znaleźli w nim zabronione substancje, które zabezpieczyli. Przeszukany został także garaż należący do mężczyzny, gdzie kryminalni znaleźli kolejne środki oraz wagę precyzyjną.

Po zakończonych czynnościach bocheńscy kryminalni z zatrzymanym udali się do komendy w Bochni, gdzie następnie testerem narkotyków sprawdzone zostały wszystkie ujawnione na miejscu substancje. Kontrola wykazała, że były to środki odurzające oraz substancje psychotropowe.

W toku przeprowadzonych działań i przeszukania pomieszczeń należących do zatrzymanego 30-latka policjanci zabezpieczyli: 1 kilogram amfetaminy, 61 gramów mefedronu, prawie 4 gramy marihuany oraz ponad 19 gramów kokainy.

Prokuratura Rejonowa w Bochni postawiła 30-latkowi z powiatu wielickiego zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych, za które grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10, natomiast Sąd Rejonowy w Bochni zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Bochni pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Bochni.

źródłoKPP Bochnia

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia