R e k l a m a

We wtorek bocheńska biblioteka będzie świętować Dzień Bibliotekarza

-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza we wtorek 9 maja o godz. 17:30 do sali klubu Biblioteki na spotkanie z okazji Dnia Bibliotekarza.

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek przypada na 8 maja. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek, w tym roku odbywający się po raz dwudziesty i obchodzony pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka”. Hasło to podkreśla otwartość bibliotek i kładzie nacisk na ich społeczny charakter. Biblioteka jest miejscem, które gromadzi społeczność zarówno jako grupę, jak i każdą poszczególną osobę.

W Polsce działa prawie osiem tysięcy bibliotek publicznych, ponad 30 tysięcy bibliotek szkolnych, a także biblioteki naukowe przy uniwersytetach i szkołach wyższych oraz biblioteki prywatne, prowadzone przez różne instytucje i firmy.

Swoje święto uczczą bocheńskie bibliotekarki i bibliotekarze, a także inni pracownicy Biblioteki, bez których instytucje nie mogłyby działać, na uroczystości w sali klubu Biblioteki. Spotkanie rozpocznie dyrektor Dorota Rzepka i podzieli się refleksją – kim jest współczesny bibliotekarz, jakie posiada umiejętności, jakie wyzwania i czego się od niego oczekuje. Drugą część uświetni występ Marii Babicz, nauczycielki śpiewu w Miejskim Domu Kultury w Bochni i jej uczniów.

Biblioteka zaprasza na spotkanie i dzielenie się radością ze święta bibliotekarzy wszystkich Czytelników, Wolontariuszy, Sympatyków i Przyjaciół Biblioteki. Wstęp wolny.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc