R e k l a m a

Trwa budowa kuchni i jadalni w szkole podstawowej w Rzezawie

-

W Publicznej Szkole Podstawowej w Rzezawie trwa budowa kuchni i jadalni, których bardzo brakuje w tej placówce. W piątek 5 maja miejsce to odwiedził wójt Mariusz Palej wraz z rzezawskimi radnymi: Robertem Świerczem, Moniką Gorczycą, Niną Surmą oraz Pawłem Waśniowskim.

Pomieszczenia znajdujące się w południowym skrzydle szkoły, gdzie powstaje nowoczesna kuchnia i jadalnia, zostały gruntownie przebudowane. Za niedługo uczniowie tej największej szkoły na terenie gminy Rzezawa będą mogli korzystać ze smacznych, zdrowych i ciepłych posiłków przygotowywanych na miejscu. Na tym właśnie bardzo zależało rodzicom dzieci i młodzieży szkolnej, którzy wielokrotnie zwracali się do Urzędu Gminy w Rzezawie z prośbą o realizację takiej inwestycji w rzezawskiej szkole.

Postulaty mieszkańców zostały wzięte pod uwagę przez władze gminy. Postanowiono jak najszybciej działać w tej sprawie. W marcu 2020 roku podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowej tego zadania. Dwa lata temu – w maju 2021 roku – ruszyły prace budowlane w ramach pierwszego etapu inwestycji. Objął on m.in. budowę nowych ścian wewnętrznych i remont tych już istniejących, utworzenie przejść pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami, powiększenie otworów okiennych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie nowej – obniżonej posadzki wraz z warstwami, remont schodów zewnętrznych, czy wykonanie pochylni wewnętrznych. Wyremontowano i przebudowano także instalacje: centralnego ogrzewania, wody zimnej i ciepłej, hydrantową, kanalizacji sanitarnej oraz technologiczną.

W listopadzie 2022 roku rozpoczął się drugi etap „kuchennych rewolucji” w szkole w Rzezawie. Objął on m.in. zakup niezbędnego wyposażenia kuchni i jadalni, wykonanie wentylacji mechanicznej, klimatyzacji i podjazdu do budynku oraz montaż balustrad i pochwytów. Finalizacja inwestycji planowana jest do 7 czerwca 2024 roku.

Wartość realizowanej inwestycji wynosi w sumie ponad 2,2 mln zł. Gmina Rzezawa na to zadanie otrzymała z rządowych programów dotacje w łącznej kwocie wynoszącej ponad 1,6 mln zł.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc