R e k l a m a

Gmina Rzezawa. W Krzeczowie powstanie Klub Seniora

-

Ruszają prace związane z utworzeniem w Krzeczowie (gmina Rzezawa) Klubu Senior+. W poniedziałek 8 maja wójt Mariusz Palej podpisał z wykonawcą umowę na realizację tej inwestycji. Podczas podpisania umowy obecni byli także radni z tej miejscowości: Jan Panna oraz Wiesław Pajor.

Klub Senior+, już drugi na terenie gminy Rzezawa, powstanie w budynku wiejskim przy ulicy Świętego Floriana w Krzeczowie, w którym znajduje się już miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna, biblioteka oraz świetlica.

W ramach podpisanej umowy wykonane zostaną prace remontowe części pomieszczeń tego obiektu. Obejmą one m.in. wykonanie izolacji przeciwwilgociowych, przeciwdźwiękowych oraz cieplnych. Postawione zostaną także ścianki działowe, wykonane posadzki i wymalowane pomieszczenia. Inwestycja zakłada ponadto montaż nowych drzwi oraz żaluzji w oknach.

Utworzenie klubu dla seniorów w Krzeczowie to bardzo ważna inicjatywa. Dzięki niej osoby powyżej 60. roku życia będą mogły czynnie uczestniczyć w wielu interesujących zajęciach, które umożliwią utrzymanie dobrej kondycji fizycznej, jak i psychicznej. Klub będzie zapewniał tygodniowo minimum 20 godzin zajęć o różnej tematyce. Do dyspozycji seniorów będą usługi edukacyjne, socjalne, kulturalno-oświatowe, aktywności ruchowej, czy terapii zajęciowej.

Wartość inwestycji, na którą podpisano umowę, to niespełna 115 tys. zł. Termin jej zakończenia przypada na 31 lipca br.

Kolejnym krokiem w celu utworzenia Klubu Senior+ w Krzeczowie będzie wyposażenie obiektu w niezbędny sprzęt. Szacunkowa wartość całego przedsięwzięcia wynosić będzie około 200 tys. zł. Do Gminy Rzezawa na realizację tego zadania trafiła dotacja w wysokości blisko 120 tys. zł. Pochodzi ona z Programu Wieloletniego „SENIOR+” na lata 2021-2025 – edycja 2023.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia