Niepołomice. Piosenki Grechuty w wykonaniu Karoliny Leszko – KONCERT

-

Projekt koncertowy OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA powstał kilka miesięcy temu z inicjatywy Karoliny Leszko oraz Pawła Piątka w trakcie przygotowań do wydania remake-u wspólnej płyty z muzyką Marka Grechuty zatytułowanej „ŚCIEŻKI PRZEDEPTANE”.

Koncert jest hołdem dla jednego z najwybitniejszych artystów polskiej sceny muzycznej XX wieku. Najpiękniejsze, niezapomniane przeboje Marka Grechuty oraz Jana Kantego Pawluśkiewicza, w aranżacji Pawła Piątka, usłyszymy w wykonaniu Karoliny Leszko zespołu, co sprawia że jego kameralne brzmienie, jest wyjątkowe w odbiorze.

Karolina LESZKO
Wokalistka, autorka tekstów i muzyki, absolwentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Polskiej publiczności Karolina od najmłodszych lat, dała się poznać jako uczestniczka najbardziej popularnych telewizyjnych programów muzycznych. Dnia 20 września 2019 roku, na koncercie Michaela Buble w krakowskiej arenie Karolina wprawiła w zachwyt 20 tysięczną publiczność, a sam Michael porównał jej głos do Celine Dion. Duet ten stał się medialną sensacją. Karierę rozwija na wielu płaszczyznach, współpracując z wieloma orkiestrami, m.in. : Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej czy renomowana orkiestra Dragefjellets Musikkorps z Bergen w Norwegii. Na stałe współpracuje i jest zapraszana do kolejnych projektów przez najlepszych dyrygentów w Polsce: Krzesimira Dębskiego, Wojciecha Rajskiego, Sebastiana Perłowskiego, Sławomira Chrzanowskiego, Mikołaja Blajdy, Ariela Ludwiczaka i wielu innych.

Paweł PIĄTEK
Muzyk, aranżer, kompozytor, producent muzyczny. Współpracuje z wieloma artystami, m. in. Januszem Radkiem, Grzegorzem Turnau oraz Janem Kantym Pawluśkiewiczem. Tworzy muzykę teatralną, prowadzi małe, własne studio nagrań. Był wieloletnim pianistą zespołu Anawa Marka Grechuty a później kierownikiem muzycznym Grechuta Festival.

W koncercie udział wezmą:
Karolina LESZKO – wokal
Paweł PIĄTEK – pianino
Michał KRÓL – saksofon
Mateusz SZMIGEL – bas
Przemysław SMACZNY – perkusja

Z A P R A S Z A M Y !

20 maja, sobota, godz. 18:00
Sala Widowiskowa MCDiS
Niepołomice, ul. Zamkowa 4, wejście A
Bilet / 50 zł / Kup bilet on-line!

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023