Brzesko: 107 kmh w terenie zabudowanym

-

Utratą prawa jazdy na trzy miesiące oraz wysokim mandatem zakończyła się jazda 43-latka. W terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h.

We wtorek 9 maja około godz. 12 w miejscowości Lewniowa policjanci z brzeskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Kia, który przekroczył dozwoloną prędkość. 43-letni kierujący jechał 107 km/h w terenie zabudowanym.

Mężczyzna za przekroczenie prędkości został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych, a na jego kontro trafiło 13 punktów. Kierujący stracił też prawo jazdy na trzy miesiące.


Policja przypomina, że jeżeli kierujący po raz drugi przekroczy prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym wówczas czas zatrzymania dokumentu zostanie wydłużony do 6 miesięcy. W przypadku kolejnego tego samego wykroczenia należy się liczyć z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu. Warto też pamiętać o surowych konsekwencjach finansowych. Sytuacja ta dotyczy złamania przepisów z tej samej grupy w ciągu 2 lat od ostatniego wykroczenia. Jeżeli tak się stanie, mandat drogowy będzie dwukrotnie wyższy niż dotychczas.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

wrzesień, 2023