Trwa przyjmowanie podań uczniów o przyjęcia do Szkoły Muzycznej w Bochni

-

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Bochni ogłosiła nabór uczniów do pierwszej klasy na rok szkolny 2023/2024. Badanie przydatności zaplanowano na 24-26 maja.

INFORMATOR
dla kandydatów do klasy pierwszej
PAŃSTWOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ I STOPNIA W BOCHNI
na rok szkolny 2023/2024

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. prof. Jerzego Żurawlewa w Bochni jest publiczną szkołą artystyczną prowadzoną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wchodzącą w skład Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni.

Nauka w szkole trwa 4 lub 6 lat w zależności od wieku ucznia i cyklu kształcenia.

O przyjęcie do klasy pierwszej szkoły muzycznej I stopnia o sześcioletnim cyklu kształcenia może ubiegać się kandydat, który w danym roku kalendarzowym kończy co najmniej 7 lat oraz nie więcej niż 10 lat.
Cykl sześcioletni obejmuje naukę gry na takich instrumentach jak: fortepian, akordeon, skrzypce, wiolonczela, gitara, flet, klarnet, saksofon, trąbka, puzon, perkusja.

O przyjęcie do klasy pierwszej szkoły muzycznej I stopnia o czteroletnim cyklu kształcenia może ubiegać się kandydat, który w danym roku kalendarzowym kończy co najmniej 8 lat oraz nie więcej niż 16 lat.
Cykl czteroletni obejmuje naukę gry na instrumentach: altówka, wiolonczela, kontrabas, flet, klarnet, saksofon, trąbka, puzon, perkusja, akordeon, gitara.

Kwalifikacja kandydatów do Szkoły Muzycznej I stopnia odbywa się na podstawie badania przydatności, które polega na sprawdzeniu uzdolnień muzycznych i predyspozycji do nauki gry na określonym instrumencie.

Badanie przydatności odbędzie się w dniach 24–26 maja 2023 r. w ustalonym z kandydatami do szkoły terminie.

Szczegółowe Informacje o zasadach przyjęć i nauce w szkole można uzyskać odwiedzając stronę internetową www.gov.pl/web/zpsmbochnia lub dzwoniąc do sekretariatu szkoły
14 612 32 70 (od poniedziałku do piątku, w godz. 9:00 – 15:00).

Dla kandydatów do Szkoły Muzycznej w Bochni placówka organizuje bezpłatne lekcje przygotowujące do badania przydatności w terminach do wyboru:

17 maja 2023 r. (środa) godz. 17:00 – 18:00
23 maja 2023 r. (wtorek) godz. 17:00 – 18:00

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023