Judocy MOSiR Bochnia podsumowali sezon

-

W środę 19 czerwca judocy trenujący w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Bochni spotkali się w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku na Uroczystym Zakończeniu i Podsumowaniu Sezonu 2018/2019 r.

W pierwszą środę po Międzynarodowym Turnieju Judo w Kopalni Soli w Bochni już tradycyjnie zawodnicy sekcji judo MOSiR Bochnia spotykają się w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku, by podsumować mijający sezon. Podopieczni MOSiR-u brali udział w licznych turniejach i zawodach, zarówno w kraju jak i za granicą, skąd wracali z wywalczonymi medalami, statuetkami i pucharami. Należy jednak pamiętać, że sukcesy nie przychodzą same, ale poprzedzone są wieloma wyrzeczeniami i ciężką, czasem wieloletnią pracą na treningach.

Wyróżnieni za szczególne osiągnięcia

Podczas uroczystego zakończenia sezonu wyróżnienia w postaci listu gratulacyjnego zostały przyznane:

  • Oliwii Wątorek – zdobywczyni II miejsca na Mistrzostwach Polski w Judo Młodziczek w 2018 r. i II miejsca na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Judo w 2019 r.,
  • Wiktorii Żabczyńskiej – złotej medalistce Mistrzostw Polski w Judo Młodziczek w 2018 r.,
  • Mikołajowi Nalepce – zdobywcy II miejsca na Mistrzostwach Polski w Judo Młodzików w 2018 r.,
  • Igorowi Dziadowcowi – zdobywcy III miejsca na Mistrzostwach Polski w Judo Młodzików w 2018 r.
Na zdj. od lewej z listem gratulacyjnym Oliwia Wątorek, Mikołaj Nalepka i Igor Dziadowiec.

Najlepsi w Bocheńskiej Lidze Judo

W trakcie uroczystości nagrody w postaci m.in. statuetek przyznano 45 najlepszym zawodnikom, którzy od października 2018 r. gromadzili cenne punkty podczas spotkań Bocheńskiej Ligi Judo. Zawodnicy ci mają za sobą 8 kolejek BLJ, w której w sumie walczyło 102 zawodników.

Najlepszym w tym roku okazał się Samuel Stawiarz, na drugim miejscu w BLJ uplasował się Norbert Alfawicki, na trzecim znalazł się Jakub Struzik. Tuż za wymienioną trójką znalazła się pierwsza dziewczyna Katarzyna Alfawicka.

Wszyscy uczestnicy opisywanych rozgrywek zostali obdarowani drobnymi upominkami. Pamiątkowe dyplomy i medale otrzymali również zawodnicy, którzy startowali w XXII Międzynarodowym Turnieju Judo w Kopalni Soli w Bochni, a którym mimo włożonego wysiłku nie udało się stanąć na podium.

Na zdj. część z nagrodzonych zawodników BLJ z Marią Tworzydło prezes TS MOSIR Bochnia (pierwsza z lewej), Sabiną Bajdą dyrektor MOSiR Bochnia i Tomaszem Ryncarzem, przedstawicielem Urzędu Miasta Bochnia.

W czasie ceremonii nagrody i wyróżnienia wręczała Sabina Bajda, dyrektor MOSiR Bochnia a zarazem wiceprezes Krakowskiego Okręgowego Związku Judo, Maria Tworzydło prezes Towarzystwa Sportowego MOSIR Bochnia i Tomasz Ryncarz naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Miasta Bochnia. Na uroczystości obecna była również Bogumiła Sroka-Barbach, wiceprezes TS MOSIR Bochnia.

Podziękowania dla trenerów

Nie mogło oczywiście zabraknąć słów uznania i podziękowania dla trenerów, którzy niewątpliwie kochają judo i całe serce wkładają w to, by ich wychowankowie zapałali podobnym uczuciem do tej dyscypliny sportowej. – To dzięki nim i ich zaangażowaniu w pracę trenerską nasi podopieczni realizują wymarzone cele i zdobywają medale na prestiżowych zawodach judo – mówiła Sabina Bajda, dodając: – Dziękuję im wszystkim za szczególne oddanie i gratuluję im oraz ich zawodnikom zdobytych w tym sezonie zaszczytnych miejsc.

Na zdj. trenerzy MOSiR Bochnia: (od lewej) Waldemar Kowalski, Sebastian Serwiński, Grzegorz Maj i Wojciech Tworzydło.

Wyróżniając zawodników i trenerów nie mogę też zapomnieć o rodzicach naszych judoków – stwierdziła Sabina Bajda. – Bez wsparcia, którego udzielacie swoim dzieciom ich sukcesy sportowe nie byłyby możliwe. Dopingowanie najmłodszych i zachęcanie ich, by uprawiali sport jest bezcennym wkładem w ich rozwój fizyczny i psychiczny.

Podczas podsumowania dzieci, młodzież i ich rodzice mogli korzystać z atrakcji oferowanych na terenie CAW Borek.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

100-lecie „Społem” PSS w Bochni świętowano w Kopalni – ZDJĘCIA

W miniony piątek 19 lipca w podziemiach bocheńskiej kopalni soli świętowano jubileusz 100-lecia „Społem” Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Bochni.

Młodzież z Zatoki realizuje projekt „Betonowym szlakiem” – ZDJĘCIA

W sobotę grupa młodzieży realizująca projekt „Betonowym szlakiem” zorganizowała dla swych młodszych kolegów kilkugodzinną zabawę plenerową na terenie świetlicy w Zatoce (gmina...

Pożyczki unijne – 5 rzeczy, które warto wiedzieć

1. Gdzie po pożyczkę unijną? Na początek warto odwiedzić stronę http://pożyczkaunijna.pl i dowiedzieć się,...

Bochnia. Ulewa znów zatopiła archeologiczne zabytki – ZDJĘCIA, WIDEO

Intensywne opady deszczu, które w niedzielę przeszły nad Bochnią, po raz kolejny zalały wykopy archeologiczne prowadzone w centrum miasta. Kompletnie zalana została...

Bochnia. Budowa tężni z lotu ptaka – ZDJĘCIA

Pan Grzegorz Paluchowski, który niedawno podesłał nam zdjęcia rewitalizowanego rynku widzianego z wysokości kilkuset metrów, ponownie postanowił podzielić się z redakcją i...

Ogłoszenia i Artykuły promocyjne

Pożyczki unijne – 5 rzeczy, które warto wiedzieć

1. Gdzie po pożyczkę unijną? Na początek warto odwiedzić stronę http://pożyczkaunijna.pl i dowiedzieć się,...

Radny wojewódzki Stanisław Bukowiec uruchamia dyżury w terenie

W związku z licznymi prośbami mieszkańców i przedstawicieli organizacji społecznych o możliwość spotkania, porozmawiania o różnych sprawach, problemach - radny wojewódzki Stanisław...

CO? GDZIE? KIEDY?

lipiec, 2019

Sprawdź za jakiś czas! 🙂

19,027FaniLubię
612ObserwującyObserwuj
X