Judocy MOSiR Bochnia podsumowali sezon

-

W środę 19 czerwca judocy trenujący w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Bochni spotkali się w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku na Uroczystym Zakończeniu i Podsumowaniu Sezonu 2018/2019 r.

W pierwszą środę po Międzynarodowym Turnieju Judo w Kopalni Soli w Bochni już tradycyjnie zawodnicy sekcji judo MOSiR Bochnia spotykają się w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku, by podsumować mijający sezon. Podopieczni MOSiR-u brali udział w licznych turniejach i zawodach, zarówno w kraju jak i za granicą, skąd wracali z wywalczonymi medalami, statuetkami i pucharami. Należy jednak pamiętać, że sukcesy nie przychodzą same, ale poprzedzone są wieloma wyrzeczeniami i ciężką, czasem wieloletnią pracą na treningach.

Wyróżnieni za szczególne osiągnięcia

Podczas uroczystego zakończenia sezonu wyróżnienia w postaci listu gratulacyjnego zostały przyznane:

  • Oliwii Wątorek – zdobywczyni II miejsca na Mistrzostwach Polski w Judo Młodziczek w 2018 r. i II miejsca na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Judo w 2019 r.,
  • Wiktorii Żabczyńskiej – złotej medalistce Mistrzostw Polski w Judo Młodziczek w 2018 r.,
  • Mikołajowi Nalepce – zdobywcy II miejsca na Mistrzostwach Polski w Judo Młodzików w 2018 r.,
  • Igorowi Dziadowcowi – zdobywcy III miejsca na Mistrzostwach Polski w Judo Młodzików w 2018 r.
Na zdj. od lewej z listem gratulacyjnym Oliwia Wątorek, Mikołaj Nalepka i Igor Dziadowiec.

Najlepsi w Bocheńskiej Lidze Judo

W trakcie uroczystości nagrody w postaci m.in. statuetek przyznano 45 najlepszym zawodnikom, którzy od października 2018 r. gromadzili cenne punkty podczas spotkań Bocheńskiej Ligi Judo. Zawodnicy ci mają za sobą 8 kolejek BLJ, w której w sumie walczyło 102 zawodników.

Najlepszym w tym roku okazał się Samuel Stawiarz, na drugim miejscu w BLJ uplasował się Norbert Alfawicki, na trzecim znalazł się Jakub Struzik. Tuż za wymienioną trójką znalazła się pierwsza dziewczyna Katarzyna Alfawicka.

Wszyscy uczestnicy opisywanych rozgrywek zostali obdarowani drobnymi upominkami. Pamiątkowe dyplomy i medale otrzymali również zawodnicy, którzy startowali w XXII Międzynarodowym Turnieju Judo w Kopalni Soli w Bochni, a którym mimo włożonego wysiłku nie udało się stanąć na podium.

Na zdj. część z nagrodzonych zawodników BLJ z Marią Tworzydło prezes TS MOSIR Bochnia (pierwsza z lewej), Sabiną Bajdą dyrektor MOSiR Bochnia i Tomaszem Ryncarzem, przedstawicielem Urzędu Miasta Bochnia.

W czasie ceremonii nagrody i wyróżnienia wręczała Sabina Bajda, dyrektor MOSiR Bochnia a zarazem wiceprezes Krakowskiego Okręgowego Związku Judo, Maria Tworzydło prezes Towarzystwa Sportowego MOSIR Bochnia i Tomasz Ryncarz naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Miasta Bochnia. Na uroczystości obecna była również Bogumiła Sroka-Barbach, wiceprezes TS MOSIR Bochnia.

Podziękowania dla trenerów

Nie mogło oczywiście zabraknąć słów uznania i podziękowania dla trenerów, którzy niewątpliwie kochają judo i całe serce wkładają w to, by ich wychowankowie zapałali podobnym uczuciem do tej dyscypliny sportowej. – To dzięki nim i ich zaangażowaniu w pracę trenerską nasi podopieczni realizują wymarzone cele i zdobywają medale na prestiżowych zawodach judo – mówiła Sabina Bajda, dodając: – Dziękuję im wszystkim za szczególne oddanie i gratuluję im oraz ich zawodnikom zdobytych w tym sezonie zaszczytnych miejsc.

Na zdj. trenerzy MOSiR Bochnia: (od lewej) Waldemar Kowalski, Sebastian Serwiński, Grzegorz Maj i Wojciech Tworzydło.

Wyróżniając zawodników i trenerów nie mogę też zapomnieć o rodzicach naszych judoków – stwierdziła Sabina Bajda. – Bez wsparcia, którego udzielacie swoim dzieciom ich sukcesy sportowe nie byłyby możliwe. Dopingowanie najmłodszych i zachęcanie ich, by uprawiali sport jest bezcennym wkładem w ich rozwój fizyczny i psychiczny.

Podczas podsumowania dzieci, młodzież i ich rodzice mogli korzystać z atrakcji oferowanych na terenie CAW Borek.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Sejm. W jakich komisjach będą pracować posłowie z naszego regionu? – LISTA

Dziś w Warszawie kontynuowane jest 1. posiedzenie Sejmu, tymczasem po złożeniu ślubowania przed tygodniem, ustalono już składy komisji, w których pracować będą...

W brzeskim szpitalu diagnozują i leczą zaburzenia snu

W oddziale chorób płuc diagnozowani są pierwsi pacjenci z tak zwanym Obturacyjnym Bezdechem Sennym (OBS). To choroba dotykająca sporą grupę...

Piątek: Koncert uczniów szkoły muzycznej z Mikluszowic w Bibliotece

Szkoła Muzyczna I Stopnia w Mikluszowicach i Biblioteka zapraszają na koncert w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej w Mikluszowicach i zaproszonych gości, 22...

Pracownicy OiK szkolili się pod okiem szefowej Niebieskiej Linii

W Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Bochni odbyła się superwizja szkoleniowa dla pracowników tej placówki. Gościem szkolenia była Renata Durda, certyfikowana superwizorka w...

Brzesko. „Wszyscy dla Górala”. Zawody strzeleckie i zbiórka funduszy dla chorego antyterrorysty

Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zawodach strzeleckich, które odbędą się 24 listopada 2019 roku na strzelnicy Komendy Powiatowej Policji...

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

listopad, 2019

20lis17:30Wieczór moniuszkowski u Bochniaków

21lis14:30Pochówek szczątków partyzanta "Paska"

21lis17:3019:00Wykład "Wzdłuż naszych granic"

23lisCały dzień24Akcja pomocy "Wszyscy dla Górala"

28lis09:0014:00Sesja Rady Miasta

Więcej wydarzeń
19,898FaniLubię
657ObserwującyObserwuj
447SubskrybującySubskrybuj
X