R e k l a m a

W Rzezawie otwarto nową drogę obok szkoły – ZDJĘCIA

-

Zakończyły się prace przy budowie nowej drogi łączącej z ulicą Szkolną domy oraz działki znajdujące się za Publiczną Szkołą Podstawową w Rzezawie. Droga została odebrana i oddana do użytku.

W piątek na miejscu inwestycji pojawił się wójt Mariusz Palej wraz z rzezawskimi radnymi Robertem Świerczem oraz Niną Surmą. Obecni byli także odpowiedzialni za tę inwestycję pracownicy Urzędu Gminy w Rzezawie oraz wykonawca tego zadania.

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, którzy wielokrotnie zwracali się do Urzędu Gminy z prośbą o budowę nowej drogi w sąsiedztwie szkoły w Rzezawie, wójt Mariusz Palej podpisał umowę na opracowanie dokumentacji projektowej tej inwestycji. Nastąpiło to w pierwszej połowie 2019 roku. Po kilku miesiącach dokument, na który przeznaczono niespełna 15 tys. zł, był już gotowy. W listopadzie 2022 roku ruszyła natomiast budowa nowej drogi. Prace budowlane zostały w ostatnich dniach sfinalizowane. Wartość inwestycji wyniosła blisko 870 tys. zł.

Nowa droga ma długość 225 metrów i szerokość 3,5 metra. W ramach tej inwestycji zbudowano również chodnik, a także oświetlenie uliczne w postaci lamp solarnych. Wybudowano ponadto sieć kanalizacji deszczowej oraz przebudowano zjazd z drogi powiatowej na nową drogę wewnętrzną.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia