R e k l a m a

Biała Sobota – profilaktyka w bocheńskim Szpitalu

W miniony weekend w bocheńskim szpitalu odbyła się “Biała Sobota” – akcja promująca profilaktykę nowotworów piersi. Przedsięwzięcie zorganizowano z inicjatywy pracowników: Sabiny Wojewoda – Koordynatora Centrum Diagnostyki Obrazowej, Katarzyny Szpyrka – Koordynatora Pionu Zabiegowego oraz Moniki Fischer – Pełnomocnika ds. Praw Pacjenta.

W ramach akcji bezpłatnie przebadano 20 pacjentek – każda z nich miała zapewnione wykonanie USG piersi oraz konsultacje lekarza onkologa. W razie potrzeby zlecano dodatkowe specjalistyczne badania. Wszystkie pacjentki otrzymały upominki promujące samobadanie i profilaktykę pod kątem nowotworu piersi. 

Akcja została ciepło przyjęta przez pacjentki, które skorzystały z możliwości badania. Przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem. – Ze względu na ograniczoną ilość miejsc nie udało się przyjąć większej liczby osób. Ta akcja pokazała jednak, jak wielkie jest zapotrzebowanie na tego typu badania. W związku z tym planujemy już kolejne akcje związane z profilaktyką onkologiczną – mówią organizatorki ze szpitala powiatowego w Bochni. 

– Bardzo dziękujemy lekarzom: prof. dr hab. n. med. Piotrowi Skotnickiemu, dr n. med. Annie Kocurek, pracownikom Rejestracji CDO (Centrum Diagnostyki Obrazowej), CPS (Centrum Poradni Specjalistycznych) oraz dyrekcji szpitala za zaufanie i możliwość zorganizowania akcji – dodają.

Zachęcamy do śledzenia aktualności na stronie internetowej szpitala https://szpital-bochnia.pl/ gdzie będą pojawiać się informacje o kolejnych akcjach profilaktycznych.

Najnowsze materiały Partnerów