R e k l a m a

Szczurek-Żelazko w Sejmie: Tyle samochodów dla OSP dzięki wsparciu rządu nie było nigdy

-

W Sejmie procedowany jest poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o ochotniczych strażach pożarnych. W środę w trakcie dyskusji nad proponowaną nowelizacją, głos zabrała m.in. reprezentująca nasz okręg wyborczy posłanka Józefa Szczurek-Żelazko (PiS).

– W maju obchodziliśmy Dzień Strażaka w trakcie którego mieliśmy okazję podziękować za ich ciężką pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. W trakcie tych spotkań wielokrotnie jako posłowie Prawa i Sprawiedliwości podkreślaliśmy, że rząd, obecny rząd, mocno wspiera Ochotnicze Straże Pożarne – wbrew temu, co często słyszymy w tej izbie – powiedziała Józefa Szczurek-Żelazko.

Parlamentarzystka podkreśliła także: – Ja bardzo chciałabym podziękować panie ministrze za tegoroczne wsparcie OSP. Tyle samochodów ile w tym roku zostało, zostanie, zakupionych dzięki wsparciu rządu, nie było nigdy do tej pory. W moim okręgu, na przykład w powiecie bocheńskim, cztery jednostki ochotniczej straży pożarnej otrzymały wsparcie, w powiecie brzeskim – trzy. Tak że to są takie ilości, które nigdy do tej pory nie były przeznaczane.

Projekt nowelizacji proponuje zmiany w 12 artykułach ustawy o OSP. Chodzi m.in. o przepisy dotyczące obowiązków gminy wobec OSP, szkoleń druhów ochotników, świadczeń przysługujących strażakom, którzy doznali uszczerbku na zdrowiu, czy ekwiwalentów za udział w akcjach.

W środę w sejmie Józefa Szczurek-Żelazko przekonywała: – Rok temu weszła ustawa o ochotniczych strażach pożarnych, którą procedowaliśmy w 2021 roku. I nie jest tak jak państwo mówicie, że przed wyborami przygotowujemy rozwiązania dla strażaków. Ta ustawa po roku czasu wymaga pewnych udoskonaleń.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc