R e k l a m a

Bochnia. Ruszył Festiwal! Dziś w Hali przesłuchania konkursowe i koncert

-

W środę w hali widowiskowo-sportowej oficjalnie zainaugurowano tegoroczną edycję (już szesnastą!) festiwalu piosenki „Integracja Malowana Dźwiękiem”. Dziś odbędzie się zasadnicza, najważniejsza część Festiwalu, a wieczorem (od godz. 18:00) planowany jest Koncert Laureatów i Jurorów.

W trakcie przesłuchań konkursowych na muzycznej scenie zaprezentuje się 25 integracyjnych duetów muzycznych oraz 4 zespoły. Wykonawcom towarzyszyć będzie Orkiestra Festiwalowa pod kierownictwem Adama Jarzmika.

Uczestnicy festiwalu przebywają w Bochni od wtorku – podobnie jak w latach ubiegłych, mieli okazję wziąć udział w warsztatach prowadzonych pod okiem znakomitych artystów, podczas których – dobrani w integracyjne duety muzyczne – przygotowywali piosenkę.


FESTIWAL – 25 maja (Hala Widowiskowo–Sportowa w Bochni):

  • godz. 12.00 Przesłuchania konkursowe
  • godz. 18.00 Festiwalowa Gala – Koncert Laureatów i Jurorów: Adrianna Biedrzyńska, Ania Rusowicz, Natalia Lesz, Marek Piekarczyk, Jerzy Grunwald, Wojtek Sokolnicki i Maurycy Polaski.

Podczas wczorajszej inauguracji wyświetlono reportaż Moniki Meleń „Cześć, jestem Wiktor”. Opowieść o młodym mężczyźnie z mózgowym porażeniem dziecięcym, który mówi o sobie, że pisze, gra, komponuje i…cieszy się życiem. Mimo trudności wynikających z niepełnosprawności ambitnie dąży do spełnienia swoich marzeń, pojawia się w różnych miejscach i dzieli się swoimi talentami, a także wielką siłą i radością życia.

Gościem festiwalu jest także Arkadiusz Cyprian. Po niefortunnym skoku do wody złamał kręgosłup, w konsekwencji czego doznał paraliżu kończyn dolnych i górnych. Odnalazł się w malarstwie, które stało się jego sposobem na życie. Maluje ustami, a to co kocha najbardziej to malowanie pejzaży i elementów martwej natury. Po zakończeniu festiwalu wystawa zostanie przeniesiona do Galerii Kopalnia Sztuki Bochnia.

Inaugurację festiwalu zakończył występ Wojtka Sokolnickiego – jurora poprzedniej i 16. edycji festiwalu. Artysta wykonuje najsłynniejsze tenorowe arie, występował niemalże na wszystkich scenach w Polsce i zagranicą. Juror Międzynarodowego Konkursu Kameralistyki w Tajlandii, zwycięzca Konkursu Tenorów organizowanego przez Mazowiecki Teatr Muzyczny w Warszawie. Oprócz występów solowych działa jako producent Opera Night Group. Jest współtwórcą grupy Tre Voci – Tenorzy.

Festiwal wspierają:

Sponsor Generalny: Dan Dav.

Sponsorzy Wspierający: Urząd Miasta w Bochni, Starostwo Powiatowe w Bochni, Międzynarodowy Port Lotniczy w Krakowie, Katmandu, Werner Kenkel, Mabuchi Motor Poland.

Sponsorzy: Stalprodukt SA., Galeria Rondo, Farmer, Igloo, Wydawnictwo Regis, Camlew Studio, Bogdan Burski, Regis Food Technology, Planeta Kawy, Restauracja Zalesie, Komputeria.eu, FanSport, BZUK, Społem Bochnia, Air-Tech-Bud, Studio Akces, MOSIR Bochnia, MDK Bochnia, Hal-Mont, Pizzeria Leonardo, Hotel i restauracja Panorama, Gospoda nad Rabą, Kopalnia Sztuki Bochnia.

Patronat medialny sprawuje m.in. portal Bochnianin.pl.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia