R e k l a m a

Zmiana skarbnika Bochni. Grażyna Zioło odchodzi, nowym będzie Ewa Dudek

-

Na czwartkowej sesji rady miasta radni podjęli uchwałę o odwołaniu skarbnik Grażyny Zioło ze stanowiska skarbnika Gminy Miasta Bochnia. O odwołanie wystąpiła ona sama, podejmując decyzję o przejściu na emeryturę. Jest czas pracy i jest czas, żeby od pracy odpocząć – podsumował burmistrz Stefan Kolawiński. Radni uchwałę przegłosowali jednogłośnie (21 osób za).

Grażyna Zioło pracowała w bocheńskim magistracie przez wiele lat – była skarbnikiem, kiedy burmistrzem byli kolejno Teofil Wojciechowski, Wojciech Cholewa, Bogdan Kosturkiewicz i obecnie – Stefan Kolawiński.

– Dziękujemy serdecznie, że pani przez tyle lat podjęła się pełnienia funkcji, jaką ja określam jako chodzenie po polu minowym. Stan prawa jest tak niedoskonały, że podziwiam wszystkich skarbników, którzy chcą pełnić te funkcje. To niesłychanie odpowiedzialne zadanie – mówił przewodniczący rady Bogdan Kosturkiewicz. – Jestem przekonany, że do tej pory wstając rano i śledząc doniesienia prasowe myślała pani jakie one będą miały wpływ na pani prace. Życzę pani aby teraz wstając rano myślała pani tylko o swojej rodzinie. Życzę wszystkiego najlepszego, błogosławieństwa bożego.

Grażyna Zioło otrzymała kwiaty, a radni nagrodzili ją brawami.

Chwilę później radni przegłosowali uchwałę ws. powołania nowego skarbnika – zostanie nim Ewa Dudek, która od 2013 roku zatrudniona jest w bocheńskim magistracie odpowiadając za pozyskiwanie funduszy zewnętrznych (obecnie jako zastępca naczelnika wydziału inwestycji).

Na zdjęciu Ewa Dudek – od 25.07.2019 r. skarbnik miasta Bochnia.

– Pani Ewa Dudek ma stosowne wykształcenie i wiedzę potrzebne do pełnienia nowych obowiązków – zapewnił burmistrz Stefan Kolawiński.

Formalnie zmiana na stanowisku nastąpi za miesiąc. Grażyna Zioło będzie skarbnikiem do 24 lipca. Dzień później obowiązki przejmie Ewa Dudek.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia