R e k l a m a

W środę w II LO w Bochni aukcja prac podopiecznych WTZ Proszówki

-

W środę 7 czerwca o godz. 12:00 w auli II Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Bochni odbędzie się coroczna aukcja prac podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Proszówkach.

Tradycyjnie jak każdego roku podopieczni placówki przygotowali wiele prac, które zostaną zaprezentowane podczas aukcji i wystawione na licytację oraz tzw. wolną sprzedaż. Fundusze uzyskane podczas aukcji przeznaczone zostaną na pokrycie m.in. kosztów związanych z rehabilitacją społeczną osób uczestniczących w zajęciach w placówce.

Podopieczni WTZ Proszówki w czasie całorocznej pracy przygotowali obrazy wykonane haftem półkrzyżykowym, krzyżykowym, tkane, malowane tuszem, akwarelą, pastelami, prace z metaloplastyki, ceramiki oraz technik łączonych, a także stroiki i materiały codziennego użytku.

Wśród prac wystawionych na licytacje znajdą się obrazy z dedykacjami m.in. od Donalda Tuska, Aleksandra Kwaśniewskiego, Rafała Trzaskowskiego i Jarosława Kaczyńskiego.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Proszówkach funkcjonuje od 1996 r., a od 1 stycznia 2018 r. swoją działalność kontynuuje przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Specjalnej Troski Amicus Hominis, zapewniając wsparcie rewalidacyjne dla 45 osób niepełnosprawnych.

Podczas codziennych zajęć terapeutycznych podopieczni wykonują prace artystyczne i użytkowe, które z ogromną radością i dumą prezentują społeczności lokalnej podczas corocznie organizowanej aukcji. – Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu, gdyż jest to ogromnym dowartościowaniem naszych podopiecznych i aktywnym włączaniem osób z niepełnosprawnością w życie lokalne i ukazanie ich wyjątkowości i posiadanych zdolności. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie w tym dniu coś dla siebie – mówi Edward Firek, kierownik WTZ Proszówki.

Całość funduszy uzyskanych podczas licytacji prac oraz w czasie wolnej sprzedaży przeznaczone będą na cele rehabilitacyjne podopiecznych WTZ Proszówki.

Prace z wolnej sprzedaży będzie można zakupić już we wtorek 6 czerwca w godz. 14:00-16:00 oraz w dniu aukcji do godz. 16:00.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc