R e k l a m a

Szkolenie dla sołtysek i sołtysów ziemi bocheńskiej

-

Blisko 50 sołtysek i sołtysów z ziemi bocheńskiej uczestniczyło w szkoleniu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Sołtysów i Członków Rad Sołeckich Ziemi Bocheńskiej. W spotkaniu wzięli udział również starosta bocheński Adam Korta oraz wicestarosta Ryszard Drożdżak

Pierwszym prelegentem był dr Adam Jarubas Europoseł oraz wykładowca akademicki, który przedstawił stan polskiego rolnictwa na tle Unii Europejskiej. W dalszej części wystąpili: Sylwia Hnatów Kierownik KRUS w Bochni, Piotr Mucha z ARiMR w Bochni, Wacław Czaja Powiatowy Lekarz Weterynarii w Bochni oraz dr Jan Hebda.

Jak wyjaśniają organizatorzy, celem szkolenia było wzmocnienie funkcji sołtysa jako lidera lokalnych inicjatyw oraz podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności dotyczących sprawowanych funkcji. Zdobyta wiedza ma zaprocentować w przyszłości większą aktywnością społeczności lokalnej.

– Rola Pań i Panów sołtysów jest nie do przecenienia. To właśnie ich inicjatywy sprawiają, że wsie na bocheńszczyźnie pięknieją — stwierdził starosta Adam Korta.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia