Konkurs „Wprost”: Niepołomickie Błonia najlepszą inwestycją prospołeczną roku

-

Kolejne – czwarte już – wyróżnienie dla Niepołomic za Błonia. Otwarte w zeszłym roku przedsięwzięcie w konkursie Tuzy Biznesu „Wprost” zostało uznane najlepszą inwestycją prospołeczną roku.

„Wprost” przyznaje Tuzy Biznesu w kilkunastu kategoriach, m.in. odkrycie roku, ambasador piękna, działalność charytatywna, osobowość. – To wyróżnienia dla osób i firm, które stawiają sobie i realizują ambitne cele, są liderami i wytyczają nowe ścieżki rozwoju w swoich dziedzinach – wyjaśniono na stronie poświęconej nagrodzie.

Niepołomice otrzymały nagrodę w kategorii „inwestycja roku”.

W czwartek wyróżnienie odebrali współtwórcy nagrodzonego projektu: wiceburmistrz Adam Twardowski oraz kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa Maciej Maderak.

To niezwykły zaszczyt być w gronie Tuzów Biznesu będąc samorządem. Ta inwestycja jest zakończeniem naszych 20-letnich prac inwestycyjnych w centrum miasta. Na najdroższych terenach postanowiliśmy założyć park – powiedział cytowany przez „Wprost” Adam Twardowski.

Cieszy to, że błonia zdobywają uznanie nie tylko wśród mieszkańców, ale są dostrzegane w całej Polsce – skomentował na Facebooku Roman Ptak, burmistrz Niepołomic.


Niepołomice wydały na stworzenie błoń blisko 10 mln zł (6,6 mln zł ze środków unijnych). Budowa trwała dwa lata. Na prawie 6 hektarach zasadzono 75 tys. roślin i 107 drzew, powstało 1,6 km alejek betonowych oraz 500 metrów ścieżek drewnianych, zbudowano wioskę kaczek, domki dla jeży, „hotele” dla owadów. Jest też duży wybieg dla psów wyposażony w urządzenia do zabaw, a po drugiej stronie parku tzw. rozprężalnia (ogrodzony plac do trenowania koni).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

wrzesień, 2023