R e k l a m a

Posłanka PiS Józefa Szczurek-Żelazko w Bochni: „Kroczymy zdecydowanie ku zwycięstwu”

-

W poniedziałek podczas konferencji prasowej w Bochni posłanki Prawa i Sprawiedliwości Józefa Szczurek-Żelazko i Urszula Rusecka mówiły o sobotniej konwencji programowej PiS i bieżących wydarzeniach w polskiej polityce. Parlamentarzystkom towarzyszyli przedstawiciele PiS, radni szczebla powiatowego i gminnego z czterech powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, proszowickiego i wielickiego.

Jesteśmy w takim momencie kiedy rusza kampania wyborcza. Różne formacje polityczne zbierają szyki i przedstawiają różne programy, ale również w przestrzeni publicznej pojawia się wiele nieprawdziwych informacji, przekłamań, wręcz takich informacji, które nie mają z rzeczywistością nic wspólnego. Dlatego wspólnie z panią poseł chciałyśmy państwu przedstawić te informacje, które płyną z naszej formacji politycznej, poinformować też państwa o tych działaniach, które podejmujemy – powiedziała Józefa Szczurek-Żelazko.

Posłanka nawiązała do konwencji programowej PiS, która odbyła się w sobotę w Bogatyni w bezpośrednim sąsiedztwie Elektrowni Turów. Wystąpili na niej również przedstawiciele koalicjantów, którzy wspólnie z PiS będą startować do wyborów parlamentarnych.

Jesteśmy Zjednoczoną Prawicą, która kroczy zdecydowanie ku zwycięstwu. Jako Zjednoczona Prawica sprawdziliśmy się przez te 7,5 roku. W związku z tym ta formuła nie będzie zmieniana, dlatego też będziemy ściśle współpracować z Solidarną Polską, Republikanami, przedstawicielami klubu Polskie Sprawy, przedstawicielami formacji Pawła Kukiza. Razem chcemy kontynuować odpowiedzialność za Polskę, chcemy zmieniać kraj, ale przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom naszego kraju w obliczu wielu zagrożeń, które pojawiają się za naszą wschodnią granicą, ale również zagrożenia ekonomiczne, związane z kryzysem energetycznym i też różnego rodzaju zagrożenia, które występują wewnątrz naszego kraju kontynuowała Józefa Szczurek-Żelazko.

Musimy zadbać o bezpieczeństwo Polek i Polaków, to jest naszym wyzwaniem i wyznacznikiem. Polska musi być bezpieczna, ale też musi być suwerenna, wolna, mocna gospodarczo i solidarna. To są hasła, z którymi idziemy do wyborów. Idziemy wszyscy razem, na wiecu spotkali się liderzy wszystkich ugrupowań, którzy tworzą wspólnie Zjednoczoną Prawicę – mówiła posłanka Urszula Rusecka.

Dlaczego Turów? Dlatego, bo zagrożone jest 60 tys. miejsc pracy związanych z nieodpowiedzialnymi decyzjami, chociażby wojewódzkiego sądu administracyjnego, który wydał orzeczenie, aby po 2026 roku kopalnia Turów już nie mogła funkcjonować. Wiąże się to z zamknięciem elektrowni, kopalni, zamknięciem wszystkich firm, które kooperują z kopalnią w Turowie, z elektrownią. Wiemy z czym to się wiąże. Prawo i Sprawiedliwość bardzo mocno dba o bezpieczeństwo energetyczne Polski. To że nie mieliśmy problemów z dostawą gazu, węgla, dostawą energii to właśnie te działania wyprzedzające, które PiS wprowadziło jeszcze zanim wybuchła wojna za naszą wschodnią granicą – powiedziała Urszula Rusecka.

Bezpieczeństwo to również środki, które przeznaczamy na armię. Przypomnę, że w tej chwili mamy ponad 176 tys. żołnierzy pod bronią. Ostatnie wydarzenia chociażby w Moskwie pokazują z jaką niebezpieczną sytuacją mamy do czynienia. Nie możemy sobie pozwolić, żeby do władzy wróciła skłócona opozycja, totalna jak sami siebie nazywają, żeby tak jak wcześniej likwidowano jednostki wojskowe, żeby armia była uzbrojona tylko w tablice Mendelejewa – stwierdziła Urszula Rusecka.

Chcielibyśmy w taki sposób prowadzić tę kampanię, aby Polacy zrozumieli, że formacja Prawa i Sprawiedliwości, Zjednoczonej Prawicy, jest formacją, która w trudnych czasach gwarantuje stabilizację, dba o rozwój gospodarczy kraju, dba o swoich mieszkańców, ale też dba o to, abyśmy byli w pełni suwerennym krajem, aby Polska, która jest jednym z największych krajów Unii Europejskiej, była w taki sposób traktowana jak inne kraje – mówiła Józefa Szczurek-Żelazko.

Jesteśmy członkami Unii Europejskiej, będziemy członkami Unii Europejskiej, tylko Unia Europejska musi wrócić do korzeni, na których została założona, bo w tej chwili odeszła daleko od tych wartości, które przyświecały tworzeniu Unii Europejskiej – podkreśliła posłanka Józefa Szczurek-Żelazko.

Posłanki mówiły również m.in. o referendum dotyczącym relokacji migrantów.

Nawiązano też do briefingu prasowego bocheńskich przedstawicieli Platformy Obywatelskiej z 19 czerwca br. Więcej na ten temat w tekście pt. „Posłanka PiS w nawiązaniu do briefingu PO: Na złodzieju czapka gore”.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia