R e k l a m a

576 km charytatywnej wędrówki. Przejdą z Bochni do Sopotu

-

W sobotę 8 lipca Michał Bieniek i Szymon Knap rozpoczną pieszą wędrówkę z Bochni do Sopotu. Ich spacer ma charytatywny wymiar – zbierają środki na rehabilitację Konrada Fryta, podopiecznego bocheńskiej fundacji Auxilium.

Michał i Szymon mają do przejścia ok. 576 km i chcą pokonywać dziennie min. 50 km.

Wraz z moim przyjacielem Szymonem Knapem lubimy podejmować wyzwania i robić rzeczy, o których inni nawet nie pomyślą. Zaczęło się od wyzwania „100 000 kroków w ciągu 24 godzin”. Później wpadliśmy na pomysł, aby w jak najkrótszym czasie pokonać dystans między Bochnią a Zakopanem. Udało nam się tego dokonać w zeszłe wakacje, w ciągu 26 godzin i 57 minut. Po tej akcji od razu mieliśmy pewność, że następna wyprawa będzie dużo dłuższa. Padło na nasze polskie morze, więc przez kolejne miesiące wprowadzaliśmy nasz plan w życie. Całkiem niedawno przyszła nam do głowy pewna inicjatywa. Skoro chcemy pokonać taki kawał drogi, to może warto przy okazji zrobić coś dobrego dla innych… – powiedział Michał Bieniek.

Wytypowano Konrada Fryta, podopiecznego bocheńskiej fundacji Auxilium, który jest rówieśnikiem Michała i Szymona. Konrad w lutym 2020 r. uległ poważnemu wypadkowi w konsekwencji czego doszło do uszkodzenia kręgosłupa – wybuchowego, wieloodłamowego złamania trzonu i łuku kręgu C7 oraz trzonu Th1, urazu rdzenia kręgowego oraz porażenia kończyn dolnych. Tragiczny wypadek zabrał zdrowie, sprawność, plany i marzenia. Konrad jest członkiem Orkiestry Dętej Sobolów, a obecna sytuacja uniemożliwia mu realizację swoich pasji zarówno muzycznych, jak i sportowych.

Po dziesięciu miesiącach intensywnej rehabilitacji Konrad stanął na nogi. Jednak cały czas trwa walka o kolejne kroki, postępy w powrocie do sprawności ruchowej, o precyzję każdego wykonywanego ruchu. Codzienna rehabilitacja, obecność fizjoterapeutów i lekarzy, którzy walczą o jego zdrowie, stała się dla niego codziennością. Cały czas trwa dramatyczna walka o powrót do życia sprzed tamtych tragicznych wydarzeń i niestety nie ma innej drogi niż intensywna i kosztowna rehabilitacja.

Celem Michała i Szymona jest to, aby jak najwięcej ludzi dowiedziało się o wyprawie, włączyło się do akcji i wsparło leczenie, a także rehabilitację Konrada.

Codziennie będziemy starali się na bieżąco relacjonować pokonywany dystans, wrzucać zdjęcia, filmiki oraz informować o przebiegu wędrówki. Zachęcamy wszystkich do wpłacania chociaż najdrobniejszych kwot. Mamy ogromną wiarę w ludzi i w to, że wspólnymi siłami uda nam się uzbierać ustaloną sumę – mówią Michał i Szymon.

Zrzutka prowadzona jest za pośrednictwem portalu Zrzutka.pl – bezpośredni link TUTAJ.

Postępy w wędrówce będzie można śledzić TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia