R e k l a m a

Prezydent Andrzej Duda pojawił się na Rynku w Bochni

-

Andrzej Duda odwiedził w sobotę strefę „Zdrowe Życie” w Bochni. – Badania na bocheńskim Rynku, to badania które dotyczą najczęstszych i niestety śmiertelnych chorób. Badajmy się! „Zdrowe Życie” jest dla mnie bardzo ważne. Wierzę, że zachęci do regularnej profilaktyki – powiedział prezydent RP.

Wizyta głowy państwa, Honorowego Obywatela Bochni, nie była wcześniej zapowiedziana, nie poinformowano o niej lokalnych mediów i dziennikarzy.

Mobilna strefa zdrowia projektu „Zdrowe Życie” zaparkowała na bocheńskim Rynku na cały weekend 8-9 lipca. W ramach niej wszyscy zainteresowani mogą bezpłatnie skorzystać z szeregu przygotowanych porad, konsultacji i badań.

„Przy stanowiskach małopolskiego NFZ m.in. wykonasz analizę składu ciała, omówisz uzyskane wyniki z dietetykiem i dowiesz się, jak ułożyć zdrowy jadłospis z bezpłatnym portalem Diety NFZ. Nasi doradcy podpowiedzą, z jakich badań profilaktycznych finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia możesz korzystać i jak zalogować się do Internetowego Konta Pacjenta. Tym, którzy planują letnie podróże po Europie, od ręki wydamy Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. W razie nagłego zachorowania, które zakłóci urlop, EKUZ potwierdza prawo do korzystania z opieki medycznej w krajach Unii Europejskiej, EFTA i Wielkiej Brytanii, na takich samych zasadach, jakie obowiązują mieszkańców tych państw. Z Amazonkami nauczysz się samobadania piersi, a z fizjoterapeutami z Krajowej Izby Fizjoterapeutów porozmawiasz o najzdrowszym leku – regularnych ćwiczeniach. Przy naszym stanowisku spotkasz także medyków ze Szpitala Powiatowego im. bł. Marty Wieckiej w Bochni i zbadasz poziom cukru we krwi czy ciśnienie” – zachęcają organizatorzy.

Na bocheńskim rynku zaparkował także m.in. dentobus oraz mammobus. W mobilnej strefie zdrowia wykonasz również spirometrię i USG płuc, skonsultujesz się z pulmonologiem, zbadasz znamiona dermatoskopem. Na miejscu porozmawiasz również z ekspertami Rzecznika Praw Pacjenta, Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny czy Narodowego Instytutu Kardiologii.


„Zdrowe Życie” to pierwszy ogólnopolski projekt poświęcony profilaktyce zdrowotnej. Powstał we współpracy Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Aktywów Państwowych, Narodowego Funduszu Zdrowia, PZU SA, pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy i jego małżonki Agaty Kornhauser-Dudy.

Bochnia jest 12. przystankiem na tegorocznej trasie projektu. W pierwszych 11. lokalizacjach wykonano blisko 50 tys. badań, usług i konsultacji.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc