R e k l a m a

Pościg i zatrzymanie nielegalnych migrantów w Brzesku

-

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Tarnowie na autostradzie A4 na wysokości węzła Brzesko, podjęli pościg oznakowanym pojazdem służbowym za osobowym Oplem. Podejrzewali, że pojazdem przewożeni są nielegalni migranci.

Kierujący Oplem ignorując sygnały świetlne i dźwiękowe oraz nakazy przywołujące do zatrzymania pojazdu, kontynuował jazdę dynamicznie zmieniając pasy ruchu i wyprzedzając inne samochody. W wyniku tego stracił panowanie nad pojazdem i najpierw uderzył w radiowóz, którym poruszali się funkcjonariusze SG, a następnie w barierę energochłonną, co doprowadziło do zatrzymania samochodu.

Zarówno kierujący samochodem obywatel Gruzji, który usiłował zbiec z miejsca zdarzenia, jak również jego 5 nieletnich pasażerów – obywateli Syrii poszukiwanych przez policję słowacką – zostali zatrzymani.

W wyniku podjętych działań młodzi Syryjczycy w dniu 7 lipca zostali przekazani w ramach readmisji uproszczonej stronie słowackiej.

Natomiast kierujący samochodem obywatel Gruzji decyzją sądu na wniosek Prokuratora Rejonowego w Brzesku, został tymczasowo aresztowany pod zarzutem m.in. organizowania nielegalnej migracji.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc