R e k l a m a

GospeLOVE Lato Festiwal 2023 w Bochni – PROGRAM i WIDEO

-

Starostwo Powiatowe w Bochni oraz Stowarzyszenie Gospel nad Rabą zapraszają na GospeLOVE Lato Festiwal 2023. W programie warsztaty wokalne dla dzieci i dorosłych pod okiem znamienitych instruktorów, czy koncerty w wykonaniu cenionych muzyków gospel.

Instruktorami tegorocznej edycji będą: Daniel Cebula-Orynicz, Anna Madej, Peter Francis z Wielkiej Brytanii, jeden z najlepszych brytyjskich wokalistów i dyrygentów Gospel oraz Norris Garner z USA, charyzmatyczny instruktor śpiewu.

Festiwal rozpocznie się w sobotę 22 lipca dwudniowymi warsztatami dla dorosłych i dzieci z Danielem Cebulą-Oryniczem, zakończonymi koncertem finałowym 23 lipca. 26 lipca będziemy gościć warszawski chór gospel Soul Connection Gospel Group, który zagra koncert dla naszej publiczności, razem z chórem Raba Gospel Choir.

Od 27 do 30 lipca będą odbywały się warsztaty z Peterem Francisem i Norrisem Garnerem. Równolegle z warsztatami dla dorosłych w sobotę i niedzielę odbędą się warsztaty dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat, prowadzone przez instruktorkę, nauczycielkę śpiewu i wokalistkę Annę Madej. Całość zakończy koncert finałowy 30 lipca w Amfiteatrze Uzbornia w Bochni, na którym wystąpią uczestnicy warsztatów, zagra zespół Holy Noiz i gościnnie wystąpi Gabi Gąsior.

Strona internetowa: gospelnadraba.pl.
Facebook: www.facebook.com/gospelnadraba.
Zrzutka – link TUTAJ.

PROGRAM:

Warsztaty:

  • 22-23 lipca – warsztaty dla dorosłych i dzieci z Danielem Cebulą-Oryniczem,
  • 27-30 lipca – warsztaty dla dorosłych z Norrisem Garnerem i Peterem Francisem,
  • 29-30 lipca – warsztaty dla dzieci z Anną Madej.

Miejsce wszystkich warsztatów: Bochnia, ul. Windakiewicza 23 – hala widowiskowo-sportowa Zespołu Szkół nr 1 w Bochni.

Koncerty:

  • 23 lipca – koncert finałowy warsztatów Daniela Cebuli-Orynicza w Oratorium św. Kingi w Bochni,
  • 26 lipca – koncert Soul Connection Gospel Group oraz Raba Gospel Choir w tężni solankowej w Bochni,
  • 30 lipca – godz. 19:00 – koncert finałowy na zakończenie festiwalu z udziałem Holy Noiz i gościnnie – Gabi Gąsior w Amfiteatrze Uzbornia w Bochni

To już trzecia edycja bocheńskich warsztatów gospel, którą tak jak w zeszłym roku, organizują Stowarzyszenie Gospel nad Rabą oraz Powiat Bocheński. Pierwsza edycja odbyła się w roku 2021, a prowadzącym był Norris Garner z USA, charyzmatyczny instruktor śpiewu, kompozytor, pianista i producent muzyczny.

Podczas drugiej edycji odbyły się warsztaty osobno dla dorosłych i dzieci. Instruktorami grupy starszej byli: Peter Francis z Wielkiej Brytanii, jeden z najlepszych brytyjskich wokalistów i dyrygentów gospel oraz dyrygentka naszego chóru Beata „Beti” Stasiak. Grupę najmłodszych poprowadziła Anna Madej, dyrygentka, autorka piosenek i trener wokalny.

Zeszłoroczne warsztaty zgromadziły około 100 uczestników z całej Polski. Oprócz licznej reprezentacji z małopolskich miast: Bochni, Brzeska, Tarnowa, Krakowa, byli również przyjezdni z Warszawy, Tucholi, Gdańska, Bytomia. Impreza zyskała bardzo dobre recenzje, co rokuje liczny udział przyjezdnych gości również w tym roku.

Instruktorami tegorocznej edycji będą: Daniel Cebula-Orynicz, Anna Madej, Peter Francis z Wielkiej Brytanii, jeden z najlepszych brytyjskich wokalistów i dyrygentów Gospel oraz Norris Garner z USA, charyzmatyczny instruktor śpiewu.

Daniel Cebula-Orynicz. Absolwent wydziału jazzu w Katowicach. Doktorant Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Jest wokalistą, wykładowcą akademickim, trenerem zespołów wokalnych. Dyrygent warsztatów gospel, które odbywają się w całej Polsce. Współpracuje na stałe z chórami i zespołami wokalnymi w Polsce i za granicą. Występuje w produkcjach musicalowych Teatru Rozrywki w Chorzowie, w którym jest również korepetytorem wokalnym. Współpracował z wieloma znanymi osobistościami polskiej sceny muzycznej, m. in. Marcinem Wyrostkiem, Edytą Górniak, Margaret, Natalią Kukulską, Stanisławem Soyką. Wystąpił gościnnie na kilku płytach. Jest finalistą 6. edycji programu The Voice of Poland oraz laureatem Festiwalu Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich ,,Pejzaż bez Ciebie”.

Anna Madej. Charyzmatyczna wokalistka i dyrygentka, autorka piosenek i trener wokalny. Od 2009 roku liderka zespołu Play&Pray, z którym wydała dwa albumy: Królestwo i On miłością jest. Absolwentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, wokalistyki jazzowej na Uniwersytecie Zielonogórskim i Edukacji Muzycznej w zakresie śpiewu estradowego na UJK w Kielcach. Cały czas szkoli swój warsztat biorąc udział w licznych warsztatach i konferencjach naukowych z zakresu wokalistyki.

Na co dzień właścicielka studia muzycznego KokoSound, instruktorka krakowskiej Szkółki TGD i dyrygentka chóru Grodzka Gospel. W 2021 roku założyła zespół wokalny SoundBox, z którym wykonuje własne aranżacje piosenek z zakresu muzyki rozrywkowej. Ma za sobą wieloletnią współpracę z chórami Space of Grace i Gospel Voice. Od kilku lat prowadzi warsztaty gospel i warsztaty muzyczne dla solistów i chórów, przybliżając uczestnikom prawidłową technikę wokalną. Prowadziła warsztaty na terenie Niemiec, Bułgarii, Ukrainy i w wielu polskich miastach. Od 2012 roku prowadzi muzycznie chór i zespół Spotkania Młodych w Wołczynie. Od wielu lat związana muzycznie z festiwalami „Strefa Chwały” i „Golgota Młodych”. Jako aranżer partii wokalnych, brała udział w nagraniu płyty „Pielgrzym” ze współczesnym ujęciem poezji Norwida, płyty „Talitha Kum” z zespołem Love Story, „Z głębokości” z zespołem KapBand i dwóch płyt: „Siła” i „TAK” z zespołem Naaman. Obecnie pracuje nad solowym albumem.

Norris Garner. Kompozytor, wokalista, dyrygent, pianista, producent muzyczny. Charyzmatyczny dyrygent i wokalista. Urodzony w Roanoke Rapids, w USA, swoją wielką pasję do muzyki oraz szczególne uzdolnienia muzyczne przejawiał od najmłodszych lat. W wieku kilkunastu lat przeniósł się do Waszyngtonu, gdzie rozpoczął soją karierę muzyczną komponując pieśni oraz dyrygując chórami gospel na wschodnim wybrzeżu USA. Rozpoczął jako samouk, potem studiował na uniwersytecie w Waszyngtonie – District of Columbia, a jako pedagog i dyrygent pracował w Nord Caroline State Univercity. Jako kompozytor i wokalista występował i współpracował z Gospel Music Workshop of America Mass Choir, the Thomas Dorsey Mass Choir, The Mississippi Mass Choir, Yolanda Adams, John P. Kee, Vanessa Bell Armstrong, Isaiah Thomas, John Tillery & Living Sacrifice, współpracując z największymi muzykami Usa i nie tylko. Od 2004 roku czynnie udziela się podróżując po Europie (Polska, Dania, Niemcy, Szwecja, Hiszpania) jako instruktor warsztatów muzyki gospel. W 2013 roku za swoje osiągnięcia artystyczne otrzymał prestiżową nagrodę Gammy Awards nominowaną przez fundację Inspired People Music & GRAMMY Award Winner (USA).

Peter Francis. Jeden z najlepszych brytyjskich wokalistów i dyrygentów gospel. Współpracował z gwiazdami światowego formatu: Paul McCartney, Elaine Page, David Grant oraz Madness. Artysta już od najmłodszych lat interesował się muzyką i dzięki zdolnościom, pasji i zaangażowaniu rozpoczął swoją muzyczną karierę – został wokalistą, a następnie dyrygentem London Community Gospel Choir – jednego z najbardziej znanych chórów gospel w Europie, z którym zrealizował wiele prestiżowych przedsięwzięć. Obecnie jest dyrygentem The Jazbez Family i prowadzi warsztaty w całej Europie. W Polsce jest dobrze znany i lubiany. Jego charyzmatyczna osobowość i wyjątkowe poczucie humoru na długo pozostają w pamięci.

źródłoinf. prasowa

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc