R e k l a m a

Przy oddziale noworodków bocheńskiego szpitala powstał Bank Mleka Kobiecego

-

To wsparcie dla świeżo upieczonych mam, które nie mają jeszcze pokarmu, ale też kobiet, borykających się z problemami laktacyjnymi. W Szpitalu Powiatowym w Bochni powstał Bank Mleka Kobiecego. Mieści się on przy Oddziale Noworodków z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Noworodka im. WOŚP.

Kobiece mleko, które trafia do bocheńskiego szpitala, pochodzi z BMK, który działa od 2016 roku przy Szpitalu Położniczo-Ginekologicznym Ujastek. W Bochni na potrzeby banku zostało wygospodarowane pomieszczenie, które wyposażono w specjalną lodówkę i zamrażarkę.

– Mleko musi być przechowywane w odpowiednich warunkach – podkreśla Ewa Nalepa, położna oddziałowa.

Warto dodać, że mamy, które oddają mleko do banku, przechodzą przez procedury obejmujące szczegółowe badanie krwi. Dawczyni nie może palić papierosów ani pić alkoholu. To wszystko sprawia, że mleko jest całkowicie bezpieczne.

Na 150 dzieci, które rodzi się w ciągu miesiąca w bocheńskim szpitalu – 10 to wcześniaki, przynajmniej pięcioro z nich potrzebuje mleka z BMK.

– Uruchomienie banku to odpowiedź na potrzeby, wszyscy bowiem wiemy, że mleko mamy jest najlepszym pokarmem dla noworodków – podkreśla dr Joanna Hurkała, lekarz kierujący oddziałem noworodków.

Koordynatorką BMK w Bochni jest Marta Łoboda.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc