V Bieg o Pierścień Św. Kingi w Bochni – relacja i ZDJĘCIA

-

Fantastyczna atmosfera towarzyszyła po raz kolejny charytatywnej imprezie biegowej, podczas której zbierano środki dla podopiecznych bocheńskiej fundacji Auxilium.

W sobotę od godz. 15:00 w parku Uzbornia odbywały się biegi dla dzieci, a godzinę później na trasę biegu głównego (10 km) wyruszyło 236 zawodników. Kolejnych 104 wystartowało na dystansie 3 km, a 34 osoby wzięły udział w rywalizacji Nordic Walking.

Wodopoje i pompa!

Trasa biegu głównego, prowadząca ulicami Bochni, nie należy do najłatwiejszych. Podbiegi w połączeniu z wysoką temperaturą i prażącym słońcem potrafią dać biegaczom mocno w kość i pokrzyżować wszelkie plany opracowane na zawody.

Na szczęście po drodze można było liczyć na punkty z wodą, a dodatkowo na kurtyny wodne rozstawione przez strażaków.

Mało tego – w kilku miejscach mieszkańcy zorganizowali „prywatne kurtyny wodne” montując na ogrodzeniach zraszacze. Biegacze z pewnością szczególnie zapamiętają parę z ul. Gazaris: ona trzymała wielki napis „POMPA!”, a on z węża polewał zawodników. Oboje przy tym głośno dopingowali zawodników, robiąc hałas przy użyciu trąbki. To było coś! Dzięki :-).

Rockowe wsparcie

Inny rodzaj dopingu czekał na zawodników na ulicy Białej.

Pierwszy raz Pierścień zostaje w Bochni

Na trasie biegu głównego na dystansie 10 km najszybszy był Adrian Barnaś z grupy Salt Runners Bochnia. W zeszłym roku Adrian zajął drugie miejsce i na tegoroczną edycję miał cel „zwyciężyć”. Udało się, z bardzo dobrym czasem 37’50”. W ten sposób po raz pierwszy główne trofeum wygrał bochnianin.

Na zdjęciu: zwycięzca biegu głównego – Adrian Barnaś.

Drugie miejsce zajął Adam Rębilas z Nowego Wiśnicza (38’58”), a trzecie Paweł Goc z Bochni (41’41”). Na czwartym i piątym przebiegł duet rodzinny – syn i ojciec (Kacper Bieniek i Robert Bieniek – Bochnia).

W kategorii kobiet najlepsza była Mirosława Szweda z Torunia (42’38”).

Podczas zawodów wyłoniono także Najszybszą Drużynę (Salt Runners Bochnia) oraz Najliczniejszą Drużynę (Creative Bochnia Biega Team).

Pełne wyniki rywalizacji znajdziecie tutaj:
Wyniki OPEN; Wyniki OPEN K/M; Wyniki kategorii wiekowych; Wyniki młodzieży do 18 lat; Najszybsza drużyna; Najliczniejsza drużyna;

Kolejne święto biegania w Bochni już za miesiąc!

Bocheńscy biegacze wkrótce będą mieli okazję rywalizować na swoim podwórku po raz kolejny. Tradycyjnie od wielu lat na początku sierpnia w Chodenicach odbywa się organizowany przez MOSiR – Memoriał Majora Bacy (10 km). Trasa jest łatwiejsza, nie ma wyczerpujących podbiegów, zawody mają już swoją renomę i przyciągają biegaczy z całej Polski. Zapisy TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

100-lecie „Społem” PSS w Bochni świętowano w Kopalni – ZDJĘCIA

W miniony piątek 19 lipca w podziemiach bocheńskiej kopalni soli świętowano jubileusz 100-lecia „Społem” Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Bochni.

Młodzież z Zatoki realizuje projekt „Betonowym szlakiem” – ZDJĘCIA

W sobotę grupa młodzieży realizująca projekt „Betonowym szlakiem” zorganizowała dla swych młodszych kolegów kilkugodzinną zabawę plenerową na terenie świetlicy w Zatoce (gmina...

Pożyczki unijne – 5 rzeczy, które warto wiedzieć

1. Gdzie po pożyczkę unijną? Na początek warto odwiedzić stronę http://pożyczkaunijna.pl i dowiedzieć się,...

Bochnia. Ulewa znów zatopiła archeologiczne zabytki – ZDJĘCIA, WIDEO

Intensywne opady deszczu, które w niedzielę przeszły nad Bochnią, po raz kolejny zalały wykopy archeologiczne prowadzone w centrum miasta. Kompletnie zalana została...

Bochnia. Budowa tężni z lotu ptaka – ZDJĘCIA

Pan Grzegorz Paluchowski, który niedawno podesłał nam zdjęcia rewitalizowanego rynku widzianego z wysokości kilkuset metrów, ponownie postanowił podzielić się z redakcją i...

Ogłoszenia i Artykuły promocyjne

Pożyczki unijne – 5 rzeczy, które warto wiedzieć

1. Gdzie po pożyczkę unijną? Na początek warto odwiedzić stronę http://pożyczkaunijna.pl i dowiedzieć się,...

Radny wojewódzki Stanisław Bukowiec uruchamia dyżury w terenie

W związku z licznymi prośbami mieszkańców i przedstawicieli organizacji społecznych o możliwość spotkania, porozmawiania o różnych sprawach, problemach - radny wojewódzki Stanisław...

CO? GDZIE? KIEDY?

lipiec, 2019

Sprawdź za jakiś czas! 🙂

19,027FaniLubię
612ObserwującyObserwuj
X