R e k l a m a

Policyjna akcja w Brzesku. Drogówka wlepiła 28 mandatów i zatrzymała 3 prawa jazdy

-

Po sygnałach otrzymanych od mieszkańców Brzeska drogówka w miniony piątek i w sobotę (21 i 22 lipca br.) przeprowadziła wzmożone kontrole na ulicach miasta.

Akcję prowadzono w godzinach wieczorowo-nocnych na głównych ciągach komunikacyjnych Brzeska w rejonie ulic Kopernika, Solskiego, Głowackiego, Kościuszki oraz Mickiewicza. Działania ukierunkowane były na zwalczanie agresywnych i niebezpiecznych zachowań na drodze oraz eliminowanie pojazdów niesprawnych technicznie.

– Z sygnałów płynących od mieszkańców wynikało, że kierowcy nagminnie przekraczają dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym, wykonują nieprawidłowe manewry wyprzedzania oraz poruszają się niesprawnymi technicznie pojazdami z głośnymi wydechami – wyjaśnia policja.

Policjanci skontrolowali 55 pojazdów a w wyniku ujawnionych naruszeń nałożyli 28 mandatów karnych, skierowali 3 wnioski o ukaranie do Sądu oraz pouczyli 9 osób. Zatrzymali 3 prawa jazdy, w tym za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym oraz za jazdę w stanie nietrzeźwości. Ponadto mundurowi zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych, w większości za niewłaściwy stan techniczny pojazdu. 

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc