R e k l a m a

Futsal Ekstraklasa. Brazylijskie wzmocnienie – Pedro Perreira w kadrze BSF Bochnia

-

Brazylijczyk Pedro Perreira został zawodnikiem BSF ABJ Powiat Bochnia – poinformował klub w sobotnim komunikacie. To oficjalne potwierdzenie kolejnego wzmocnienia zespołu, a czekają nas jeszcze następne dobre wiadomości.

28–latek występuje na pozycji rozgrywającego. Polskim kibicom futsalu dał się już poznać grając przez blisko trzy sezony na parkietach Ekstraklasy – najpierw, od 2019 roku, bronił barw Constractu Lubawa, potem, po dwóch latach, przeniósł się do Rekordu Bielsko–Biała. Łącznie w Polsce zdobył 36 goli.

Następnie Pedro przeniósł się do Grecji, do zespołu Doukas SAC – w ubiegłym sezonie zdobył z tym klubem mistrzostwo kraju. W sumie, w 31 spotkaniach dla greckiej ekipy, strzelił aż 38 bramek.

Duże zmiany w BSF

Po debiutanckim sezonie w ekstraklasie klub z Bochni letnią przerwę wykorzystał do dużych zmian kadrowych. Z zespołu odeszli Piotr Matras (Piast Gliwice), Dani Blanco (CD CompoSala, Hiszpania), Milinton Tijerino (We-Met FC Kamienica Królewska), Marcin Czech, Andrzej Musiał, Bartłomiej Piórkowski oraz Mateusz Waryłkiewicz.

Na ich miejsce pozyskano nowych zawodników, ale klub informuje o wzmocnieniach oszczędnie. Na razie przekazano, że w nowym sezonie dla Bochni grać będzie reprezentant kraju Sebastian Leszczak, a teraz, że w barwach BSF występować będzie Pedro Perreira. Kolejne nazwiska poznamy wkrótce.

Wszyscy zawodnicy w minionym tygodniu rozpoczęli już treningi pod okiem nowego trenera BSF – Chorwata Antuna Bacica.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia