R e k l a m a

Powiat Bocheński na targach turystycznych w Pszczynie – ZDJĘCIA

-

W miniony weekend na rynku w Pszczynie w województwie śląskim pojawili się wystawcy prezentujący atrakcje krajoznawcze różnych regionów południa Polski oraz pogranicza polsko-słowackiego i polsko-czeskiego. Okazją do tego były plenerowe Targi Turystyczne „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Wśród wystawców znalazł się również Powiat Bocheński.

Zespół promocji z bocheńskiego starostwa zachęcał do odwiedzenia naszego regionu i poznania jego atrakcji. Szczególnie zapraszano na zbliżający się Weekend z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego.

Stoisko Powiatu Bocheńskiego cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Tysiące turystów, którzy odwiedzili pszczyński Rynek, mieli okazję otrzymać ulotki, foldery, mapy czy też przewodniki przedstawiające atrakcje turystyczno-krajoznawcze regionu bocheńszczyzny. Szczególną popularnością cieszyła się bocheńska sól oraz krówki z OSM Bochnia – relacjonują urzędnicy.

Targi nie bez powodu odbyły się w Pszczynie. To śląskie miasto słynące z zamku, parku zamkowego i pokazowej zagrody żubrów, w wakacyjne weekendy odwiedza kilkanaście tysięcy turystów. Głównie mieszkańców aglomeracji śląskiej, ale również mieszkańców województw ościennych, a także Czech i Słowacji. Jednocześnie w Pszczynie odbywał się Festiwal „Śląskie Miraże Art Fest”, mający na celu szeroko pojętą promocję kultury, sztuki i produktów regionalnych.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc