R e k l a m a

Beata Szydło w Dębnie: Oni mają czelność pisać „PIS=drożyzna”?

-

Jesteśmy tutaj, aby porozmawiać o Polsce, o tym, co udało się już zrobić i jakie mamy plany. Pan premier Jarosław Kaczyński zapowiedział, że niedługo zaprezentujemy nasz nowy program. To nie będzie program na 4 lata, ale na 8 lat. Jeżeli chcemy, żeby Polska się rozwijała, to trzeba rysować tą naszą przyszłość właśnie w takiej dłuższej perspektywie – mówiła Beata Szydło podczas piątkowego spotkania z mieszkańcami Dębna w powiecie brzeskim.

Spotkanie zorganizowano w miejscowej hali sportowej.

Fot. Twitter.com/@pisorgpl

Zagrożenie ze strony Rosji i… Unii Europejskiej

Możecie być państwo pewni, że będziemy prowadzili polskie sprawy bardzo bezpiecznie – zapewniała Beata Szydło.Naszym celem jest bezpieczna Polska, rozwijająca się Polska, dom dla szczęśliwych ludzi. Robimy to konsekwentnie od 8 lat. Będzie to możliwe, jeżeli będziemy bezpieczni, jeśli uda nam się przez ten trudny czas przejść i wspierać naszych sąsiadów, wspierać Ukrainę, żeby zwyciężyli, powstrzymali Putina.

Ta gra, która jest przed nami idzie o suwerenność i bezpieczeństwo Polski. Taki jest moment, taki jest czas, to realne zagrożenie wojną, Putin, który naprawdę chce podpalić Europę i nie tylko, ale to jest też to, co dzieje się w Unii Europejskiej: ograniczania krok po kroku suwerenności państw członkowskich, na rzecz jakiejś wymyślonej federalnej Europy, a tak naprawdę będzie to Europa niemiecka – stwierdziła Beata Szydło.

Była premier sporo mówiła też o Platformie Obywatelskiej oraz jej liderze, także w kontekście bezpieczeństwa: – Nie wolno dzisiaj siać zamętu i chaosu, kiedy za naszą wschodnią granicą toczy się wojna. Nie wolno wykorzystywać tej sytuacji do partykularnych celów partyjnych. Zastanówmy się wszyscy, jeżeli dzisiaj Tusk mówi, że był incydent i wleciał nad polską przestrzeń powietrzną białoruski śmigłowiec i mówi Tusk, że nie było reakcji. Wyobraźmy sobie co zrobiłby rząd Tuska, w którym ministrem był Sikorski, ministrem obrony narodowej. Sikorski powiedział wczoraj co by zrobił, tak. Trzeba było te śmigłowce zestrzelić co to oznacza, wywołanie trzeciej wojny światowej. Te nieodpowiedzialne słowa wypowiedziane w amoku jakimś, głupocie szkodzą Polsce. Myślę, że dzisiaj brawo Tuskowi bije przede wszystkim jeden człowiek, ten, który jest na Kremlu, Putin. On się bardzo cieszy z takich przemów – mówiła Beata Szydło.

Fot. Twitter.com/@pisorgpl

Oni mają czelność pisać „PIS = drożyzna”?

Beata Szydło odniosła się także do jednego z haseł, którymi posługują się krytycy obecnej władzy.

Państwo widzicie może spotkania Platformy, to tam taki baner wieszają „PiS = drożyzna”. Nie chce już dyskutować z tym zakłamaniem tamtej strony, bo szkoda też pewnie na to czasu, ale państwo też pamiętacie, jakie były wasze zarobki. Pamiętacie państwo ci, którzy otrzymujecie emerytury, jakie były emerytury wtedy. Najniższa emerytura z tego co pamiętam było 860 złotych. Pamiętacie też państwo, jakie były problemy wielu rodzin, których nie stać było na to, żeby dzieciom zapewnić podstawowe do szkoły czy wysłać je na wakacje – wyliczała Beata Szydło.

I oni mają czelność pisać PiS = drożyzna. I oni mają czelność mówić, że chcieli wprowadzić 500+ tylko tak jakoś nie wyszło. Ja pamiętam jak głosowali, kiedy była ustawa 500+ w Sejmie, jaki był krzyk. Ale najbardziej takim symbolicznym myślę przykładem zakłamania tej ekipy to jest podniesienie wieku emerytalnego. W kampanii wyborczej mówili, w życiu nie podniesiemy. Jak zaczęli rządzić, natychmiast – dodała.

Będą kolejne spotkania. „Polacy to mądry naród”

Przed nami pewnie kolejne spotkania, kolejne dni kampanii, która będzie coraz bardziej się rozwijała, w momencie, kiedy pan prezydent ogłosi datę wyborów, będziemy już mogli rozpocząć tę kampanię, zgodnie z harmonogramem, zgodnie z tym wszystkim, co jest wymagane prawem, wtedy tych spotkań będzie dużo więcej – zapowiedziała Beata Szydło. – Będziemy jeździć, będziemy do was przychodzić, też i z prośbą o rady, o pomoc, żebyście też państwo powiedzieli jak pewne rzeczy widzicie.

Polacy to mądry naród, my wiemy co jest dla Polski dobre i ważne, wiemy, że wolność i suwerenność to są te wartości, na której budowaliśmy naszą historię i chcemy budować naszą przyszłość – dodała.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc