Bochnia-Chodenice. XXIX Memoriałowy Bieg Majora Bacy – WYNIKI i ZDJĘCIA

-

199 zawodników stanęło na starcie XXIX Memoriałowego Biegu Majora Bacy, który odbył się w niedzielę w Bochni-Chodenicach. W imprezie, której celem jest propagowanie sportowego stylu życia oraz upamiętnienie postaci majora Jana Kaczmarczyka, biegło 80 mieszkańców powiatu bocheńskiego.

Zawodnicy biegu głównego pokonali, posiadającą atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, trasę asfaltową o długości 10 km (przebiegli dwie pętle m.in. ul. Chodenicką i Karosek).

Kto wygrał?

Pierwszy metę XXIX Memoriałowego Biegu Majora Bacy przekroczył Patryk Marszałek z Rzeszowa, z klubu GUKLA Bratkowice Korzeniowski.pl, pokonując 10 km trasę w czasie 31 min. 30 s. Drugie miejsce z czasem 00:32:31 zdobył Paweł Kosek z SPLA Tychy. Trzeci na podium stanął Piotr Kułak z Kamieńska z czasem 00:32:35.

Wśród kobiet najlepszy czas 00:37:48 osiągnęła krakowianka Paulina Golec. Drugie miejsce wywalczyła bochnianka Beata Popadiak z czasem 00:38:21. Trzecia wśród kobiet metę przekroczyła Rozalia Malina z Sosnowca, która przekroczyła metę z czasem 00:39:32.

Oprócz klasyfikacji generalnej biegacze nagradzani byli w poszczególnych kategoriach wiekowych (wyniki dostępne są na stronie dostartu.pl).

80 biegaczy z powiatu bocheńskiego

Podobnie jak w ubiegłym roku duże grono biegaczy stanowili mieszkańcy powiatu bocheńskiego. Sierpniowy Memoriał od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności. W XXIX edycji biegu na starcie stanęło 80 mieszkańców ziemi bocheńskiej – mówi dyrektor biegu Sabina Bajda.

Biegi dla dzieci i młodzieży

Oprócz biegu głównego przeprowadzono również biegi dla dzieci i młodzieży. W czterech kategoriach wiekowych (do lat 6, 8, 12 i 16) wystartowało w sumie 136 młodych biegaczy. Najliczniejszą grupę stanowili jak zwykle najmłodsi – dzieci do lat 6 (28 chłopców, 17 dziewczynek). Młodzież miała do pokonania dystans około 1 km, natomiast dzieci młodsze do lat 6 – 200 m, do lat 8 – 400 m, do lat 12 – 800 m. Wyniki tych biegów dostępne są TUTAJ.

Biegowi, którego meta znajdowała się przy budynku OSP w Chodenicach, towarzyszył Piknik nad Rabą. Mimo niesprzyjającej aury wiele rodzin, które kibicowały młodszym i starszym biegaczom, skorzystało z grilla i stolików pod parasolami.

Organizatorami XXIX Memoriałowego Biegu Majora Bacy byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni, Towarzystwo Sportowe MOSIR Bochnia, Salt Runners Bochnia, Urząd Miasta Bochnia, OSP Chodenice.

Zadanie było współfinansowane ze środków Powiatu Bocheńskiego i Miasta Bochnia.

Patronat medialny sprawował portal Bochnianin.pl.