R e k l a m a

🔸 Pastelowy narożnik nowoczesny – najnowszy trend wnętrzarski dla miłośników stylu kawaii

Odważny, kolorowy, a jednocześnie subtelny i przytulny – tak w kilku słowach można opisać kawaii. Ten trend, zaczerpnięty prosto z kultury Japonii, staje się coraz bardziej znany w świecie designu wnętrz, zalewając nasze domy falą pastelowych barw i słodkości. Nowoczesne rogówki mogą stać się prawdziwymi bohaterami tych jasnych, pełnych pozytywnej energii przestrzeni – jaki model wybrać? 

Czym jest kawaii?

Kawaii to japońskie słowo oznaczające „uroczy”, „słodki” lub „miły”. W świecie designu wnętrz odnosi się do stylu, który zainspirowany jest japońską popkulturą, motywami mangi i anime. Charakteryzuje się użyciem pastelowych kolorów, prostych, geometrycznych form i uroczych detali. W praktyce kawaii to styl, który przyciąga wzrok, ale nie przytłacza, tworzy przytulną atmosferę i pozwala wyrazić własną osobowość. 

Estetyka kawaii niewątpliwie dodaje wnętrzom lekkości i powiewu świeżości. Jest to styl zdecydowanie kobiecy, choć obecnie coraz częściej odnajdujemy go również w aranżacjach uniseks. Jedno jest pewne: w tej estetyce nie ma miejsca na sztywność czy powagę – na porządku dziennym jest za to zabawa kolorami, wzorami i formami. Tak zaaranżowane przestrzenie stają się przytulne, a jednocześnie wyraziste, tętniące życiem i wdziękiem. Przede wszystkim jest to bowiem celebrowanie radości i beztroski. Uwielbiasz pastele? Odkryj, jak stworzyć modną aranżację kawaii z wykorzystaniem nowoczesnego narożnika do salonu. 

Kobiecy salon w stylu kawaii – nowoczesny narożnik jako główny bohater wnętrza

W salonie urządzonym w stylu kawaii narożnik powinien być niczym artysta na scenie grający główną rolę w spektaklu kolorów i form. Salon może przybrać kobiecą formę, gdzie pastelowe róże, błękity i fiolety dominują nie tylko na tapicerce narożnika, ale przenikają też do wszelkich akcesoriów – od poduszek, przez zasłony, aż po obrazy. 

Nie mniejszą rolę odgrywa tu forma mebli tapicerowanych: w stylu kawaii królują obłości. Nowoczesny narożnik powinien być zaprojektowany z myślą o subtelności i delikatności kształtów, a ponadto zapraszać do relaksu dzięki miękkiemu, sprężystemu siedzisku, w którym można się zapaść i celebrować chwile. Zasadę obłych kształtów warto wykorzystać również podczas doboru pozostałych mebli. 

Wolisz nieco bardziej stonowane aranżacje? Postaw na mebel w spokojniejszej kolorystyce: beżu, gołębiej szarości lub delikatnym kremie – sporo nowoczesnych narożników o obłych kształtach znajdziesz online w ofercie Salonów Agata. Możesz postawić go na błękitnym tle, aby przypominał obłok przesuwający się po niebie w pogodny dzień. Wówczas pastelowe akcenty dodaj na ścianach lub drobnych elementach dekoracyjnych.

Pastelowy nowoczesny narożnik z funkcją spania – nie tylko do salonu kawaii

Urokliwa, jasna, a jednocześnie funkcjonalna nowoczesna rogówka z funkcją spania może stać się również sercem pokoju młodzieżowego urządzonego w stylu kawaii. Odpowiednio dobrana stanie się nie tylko miejscem do snu i odpoczynku, ale przede wszystkim kluczowym elementem dekoracyjnym wprowadzającym do pomieszczenia beztroski dziewczęcy nastrój. 

Przytulny i miękki mebel stanie się idealnym miejscem do nauki, wieczornego czytania książek, oglądania filmów z przyjaciółkami czy popołudniowej drzemki. W kawaii liczy się harmonia, ale również odrobina szaleństwa. Wyposaż pokój młodzieżowy nie tylko pastelowy narożnik, ale i białe meble o obłych kształtach, plakaty z motywami anime, puszyste dywany i kolorowe lampki oraz neony na ścianach, które stworzą magiczną atmosferę.

Styl kawaii przynosi do naszych domów powiew świeżości i radości. Dzięki odpowiednio dobranym nowoczesnym narożnikom salon stanie się miejscem spotkań, a pokój młodzieżowy – przestrzenią pełną kreatywności i pozytywnej energii. Tak zaaranżowane przytulne i pełne uroku wnętrza będą prawdziwym azylem w zgiełku codzienności.

Najnowsze materiały Partnerów