R e k l a m a

W Rzezawie powstał ORLIK lekkoatletyczny – ZDJĘCIA

-

W Rzezawie zakończono budowę pierwszego w regionie orlika lekkoatletycznego oraz dwóch boisk sportowych do gier zespołowych. Wartość inwestycji to prawie 2,8 mln zł. Gmina Rzezawa na jej realizację pozyskała ogromne wsparcie z programu Polski Ład w wysokości blisko 2,5 mln zł (90 procent wartości inwestycji). 

W skład całego kompleksu sportowego, który powstał w sąsiedztwie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Rzezawie wchodzi:

  • bieżnia lekkoatletyczna 4-torowa o długości 300 m;
  • boisko do siatkówki o wymiarach 28 x 16 m;
  • boisko do piłki ręcznej i koszykówki o wymiarach 44 x 30 m; 
  • skocznia do skoku wzwyż;
  • rzutnia do pchnięcia kulą;
  • skocznia do skoku w dal i trójskoku;
  • infrastruktura towarzysząca w postaci trybun, lamp ledowych, profesjonalnego nagłośnienia i tablicy z wynikami.

Warto również podkreślić, że w ramach inwestycji:

  • wybudowano chodnik prowadzący do kompleksu sportowego;
  • wybudowano drogę, na której końcu znajduje się parking na kilka samochodów;
  • przebudowano częściowo sieć wodociągową i kanalizacyjną. 

Sportowa Gmina

– Jeszcze jakiś czas temu na terenie gminy Rzezawa bardzo brakowało nowoczesnych obiektów sportowych, nad czym wielu mieszkańców bardzo ubolewało. W ostatnich latach sytuacja uległa jednak diametralnej zmianie – zwraca uwagę w komunikacie prasowym Urząd Gminy Rzezawa. – Za kadencji Wójta Mariusza Paleja powstały nowoczesne sale gimnastyczne w Okulicach, Jodłówce i Krzeczowie. Wybudowano także kilka boisk wielofunkcyjnych – w Łazach, Jodłówce, Bratucicach (kompleksowa modernizacja), Rzezawie i Borku. W dwóch ostatnich miejscowościach powstały także korty tenisowe. Trzeba również podkreślić, że w Rzezawie kompleksowo zostało zmodernizowane boisko pełnowymiarowe i wybudowano olbrzymi skatepark, a w Krzeczowie trwa budowa nowoczesnego centrum sportowego. W planach są także następne inwestycje – wyliczono.

– Uprawianie sportu przynosi korzyści nie tylko dla naszego zdrowia, ale także zwiększa umiejętność koncentracji i szybkiego podejmowania decyzji, buduje wytrwałość, odwagę i pewność siebie. Istnieją również dowody, że dzieci i młodzież uprawiające sport zdecydowanie rzadziej sięgają po wszelkiego rodzaju używki. W upowszechnianiu aktywności fizycznej wśród lokalnych społeczności samorządy odgrywają bardzo dużą rolę. Tym większa jest moja radość, że w ostatnich latach udało się nam wykonać na terenie gminy Rzezawa tak wiele inwestycji sportowych. Wśród nich jest pierwszy w regionie orlik lekkoatletyczny wraz z boiskami wielofunkcyjnymi. Jest to obiekt, który będzie służył mieszkańcom, a w szczególności dzieciom i młodzieży, do rozwijania swoich sportowych pasji. Być może inwestycja ta przyczyni się do odkrycia talentów na miarę naszych najlepszych lekkoatletów, którzy dostarczają nam zawsze wielu pozytywnych emocji i wzruszeń – podkreśla wójt Mariusz Palej.

Budowa orlika lekkoatletycznego i boisk sportowych do gier zespołowych przy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Rzezawie ruszyła w lutym 2022 roku. Po kilkunastu miesiącach ten niezwykle nowoczesny obiekt, który robi ogromne wrażenie, jest już gotowy. Jego oficjalne otwarcie zaplanowano na 16 września bieżącego roku.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc