R e k l a m a

Antoni Macierewicz przyjedzie do Bochni

-

Polityk PiS – były minister, były szef kontrwywiadu i od 2018 roku przewodniczący komisji „smoleńskiej” – Antoni Macierewicz, będzie gościem zaplanowanego na najbliższą niedzielę (20 sierpnia) wydarzenia odbywającego się w Oratorium Św. Kingi w Bochni.

Program:

17:00 – Koncert słowno-muzyczny poświęcony pamięci płk. Łukasza Cieplińskiego

słowo: Marcin Kwaśny
muzyka: Marek Lipski, Marcin Świderski

ok. 18:30 – spotkanie z Antonim Macierewiczem

Organizatorem wydarzenia jest bocheński Klub Gazety Polskiej.

Wstęp wolny.


GRYPSY Z CELI ŚMIERCI

koncert słowno-muzyczny poświęcony pamięci płk Łukasza Cieplińskiego


słowo
MARCIN KWAŚNY
muzyka

saksofon / MARCIN ŚWIDERSKI
fortepian / MAREK LIPSKI


Na warstwę słowną złożą się zapiski z więzienia jakie do swojej żony Jadwigi i syna Andrzeja skierował podpułkownik Łukasz Ciepliński pseudonim „Pług”- dowódca IV komendy zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, Żołnierz Wyklęty. Jest to zapis testamentu katolika i patrioty z ponadczasowym, uniwersalnym przesłaniem, chwytający za serce każdego, któremu bliskie są wartości takie jak: „Bóg, honor i ojczyzna”.

W wydarzeniu udział biorą: Marcin Kwaśny, znany z takich filmów o Żołnierzach Niezłomnych jak: „Historia Roja”, ”Pilecki” czy „Wyklęty”, saksofonista, uznany muzyk i kompozytor Marcin Świderski oraz Marek Lipski, ceniony kompozytor, aranżer, pianista.

Słowo i muzykę dopełni prezentacja oparta na archiwalnych zdjęciach przybliżających postać płk Łukasza Cieplińskiego.

Łukasz Ciepliński, niezłomny dowódca AK i WiN, walczył z Niemcami, a następnie z sowieckim okupantem, więzień
komunistycznej katowni, zamordowany strzałem w tył głowy przez komunistów, symbol nieugiętej postawy wobec
komunistycznej władzy. Pośmiertnie awansowany do stopnia pułkownika. Postać Łukasza Cieplińskiego znalazła się na marginesie historii, dlatego ważnym jest nauczanie i przypominane o tych, zapomnianych żołnierzach, którzy stawiali zbrojny opór przeciwko komunistycznemu zniewoleniu i sowietyzacji Polski. artyści

MARCIN KWAŚNY – aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, scenarzysta. Po ukończeniu Warszawskiej Szkoły Teatralnej został aktorem Teatru Kwadrat w Warszawie. Rozgłos zyskał dzięki roli Marcina Wilczyńskiego w filmie Rezerwat (2007), za którą odebrał nagrodę na XI Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Golden Brig w Odessie, a jako współscenarzysta dostał nagrodę na V Nadbałtyckim Festiwalu Debiutów Filmowych w Swietłogorsku w Rosji (Baltic Debuts Film Festival). Jest współzałożycielem Teatru Praskiego, który we wrześniu 2008 rozpoczął pierwszy sezon teatralny. Zagrał w ponad 70 – ciu produkcjach. Znany z takich filmów o Żołnierzach Niezłomnych jak: „Historia Roja”, ”Pilecki” czy „Wyklęty”.

MARCIN ŚWIDERSKI – kompozytor, aranżer, saksofonista, multiinstrumentalista, pedagog. Oprócz muzyki jazzowej,
porusza się w rejonach muzyki klasycznej i współczesnej. Współpracuje z orkiestrami symfonicznymi oraz big bandami. Od 2000 roku prowadzi kwartet jazzowy „Enigmatik”, który wykonuje autorskie kompozycje inspirowane polską muzyką ludową. Kompozytor muzyki teatralnej, sakralnej, orkiestrowej i filmowej.

MAREK LIPSKI – kompozytor, aranżer, pianista, reżyser. Jego muzyczne inspiracje i doświadczenie oparte są na
różnorodnych gatunkach – od klasyki przez muzykę rockową i popularną po jazz. Od wielu lat jego działalność skupia się wokół muzyki rozrywkowej – uczestniczy jako muzyk sesyjny w licznych projektach artystycznych. Na stałe jest pianistą Chopin University Big Band oraz Stokłosa Collective Orchestra. Aktywnie współpracuje z teatrami, w tym z Teatrem Rampa, gdzie pełni rolę zastępcy kierownika muzycznego i pianisty w spektaklach muzycznych, jak również jest autorem muzyki do dwóch musicali w ramach projektu „Otwarta Rampa”. Nieustannie poszukuje nowych rozwiązań estetycznych i inspiruje się pracą z wybitnymi artystami, których spotyka na swojej muzycznej drodze.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia